Išvykimų į keliones statistika

pictures-of-thailand-collageVykdami į keliones renkamės tai, kas mums atrodo patraukliau, o gal parekomendavo draugai, tačiau kartais visai įdomu peržvelgti ir tai, kur vyksta dauguma Lietuvos keliautojų. Jūsų smalsumui – 2011 metų ketvirto ketvirčio statistika iš Lietuvos statistikos departamento.

Pigių skrydžių bendrovių, tokių kaip RyanAir bei WizzAir atėjimas į mūsų rinką iš esmės pakeitė keliautojų įpročius. Šiuo metu dauguma į užsienį vykstančių žmonių renkasi pigias avia bendroves, nes skrydis kainuoja pigiau nei kelionė iki oro uosto. Per 3 paskutiniuosius 2011 metų mėnesius į užsienio keliones išvyko per 273 tūkstančių Lietuvos turistų. Lyginant su ankstesniai metais pastebimas keliautojų (9,2% daugiau nei per tą patį 2010 metų laikotarpį) ir kelionių (+9,9%) auginimas. Tiesa, daugiau nei pusė keliavusiųjų nakvynei rinkosi ne viešbučius, o gimines.

WizzAir, RyanAir bei AirBaltic yra populiariausi oro vežėjai lietuvoje. Planuojama, kad ateityje šių bendrovių rinkos dalis tik auks. Tai yra susije ne tik su kelionės pigumu, bet ir ateityje išauksenčiu tiesioginių skrydžių iš Lietuvos kiekiu.

Maždaug 10% turistų keliones įsigijo iš keliones parduodančių įmonių (kelionių agentūrų). Kiti keliavo savarankiškai. Iš visų keliavusių 22 procentus sudarė verslo kelionės. Tai net 11,5% procentų daugiau nei metais anksčiau.

Populiariausios kelionių kryptis buvo:

  • Baltarusija;
  • Jungtinė Karalystė;
  • Latvija;
  • Norvegija
  • Rusija;
  • Lenkija;
  • Vokietija;
Per visus 2011 metus Lietuvos turistai į užsienį keliavo daugiau nei 1,5 milijono kartų ir išlaido daugiau nei 2,2 milijardo litų.
Remtasi Lietuvos statistikos departamento pateiktais duomenis 2011 metų IV ketvirčiui.
This entry was posted in Įdomybės and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *