Kelionė šiandien – pinigai rytoj

Sunkmečiui traukiantis iš Lietuvos, žmonės vis drąsiau skolinasi. Kelionių globe-travel-moneyagentūros teigia, kad kasmet yra parduodama bent po kelis tūkstančius kelionių, kurias perkantis žmonės pageidauja sudaryti lizingo sutartis ir už kelionę atsiskaityti per metus ar daugiau. Vidutinė suma už kurią yra perkamos kelionės išsimokėtinai yra 2800 litų. Dažniausiai klientai pageidauja atsiskaityti per dvylikos mėnesių laikotrapį. Kelionių agnetūrų atstovai teigia, kad taip yra dėl to, kad kitais metais, per atostogas šie žmonės planuoja vėl keliauti skolon.

Tai yra suprantamas ir visiškai pateisinamas finansinis sprendimas. Juk keliasdešimt litų per mėnesį kuriuos reikia sumokėti lizingo bendrovei visvien vargu ar gali ženkliai palengvinti gyvenimą, o štai kelionės matu patirti pojūčiai tikrai gali. Šiai metais Lietuviai išsimokėtinai pirko brangesnes keliones. Pastebima, kad lizing sutarčių yra sudaryta už maždaug 10 procentų didesnę sumą nei pernai per tą patį laikotarpį.

Daugiausiai kelionių išsimokėtinai yra parduodama tarpininkaujant “Snoro lizingui”. Ši dukerinė “Snoro” bendrovė tęsia sėkminga veiklą, net ir po to kaip bankas kuriam ji priklauso su griausmu bankrutavo. Priklausomai nuo kelionės bei susitarimo tarp lizingo bendrovės ir kelionių organizatoriaus ar agentūros kinta ir palūkanų norma, kurią teks sumokėti už paskolą kelionei. Vidutinė palūkanų norma yra apie 6% per metus. Tačiau kai kurie kelionių orgnizatoriai sutinka ir kompensuoti papildomas keliautojų išlaidas, todėl lizingu įsigyta kelionė visai nepabrangsta.

This entry was posted in Įdomybės, Patarimai keliaujantiems. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *