Skrydžio lėktuvu baimė – Aviafobija

aviophobiaViena populiariausių baimių – skrydžio baimė arba dar kitaip vadinama aviafobija. Pagal mokslininkų atliktus skaičiavimus skristi lėktuvu bijo apie 5% žmonių visame pasaulyje. Įdomu tai, kad nėra atitrūkimo tarp vyrų ir moterų, tai yra, tiek vyrai, tiek moterys skristi bijo panašiai.

Aviafobija yra laikoma sudėtine baime, kadangi skrydžio baimę sudaro kelios fobijos: uždarų patalpų baimė (klaustrofobija), aukščio baimė ir nelaimių, katastrofų baimė. Jei yra jaučiama bent viena iš šių trijų išvardintų baimių, labai didelė tikimybė, jog bus bijoma ir skristi.

Tačiau ką daryti jei lėktuvų bilietai jau rankose ir skristi neišvengiamai reikia?

Dažniausiai yra griebiamasi pačio silpniausio šiaudo – alkoholio. Nors ir sakoma, kad alkoholiniai gėrimai ramina, tačiau kartais nutinka taip, kad išgėrus baimė dar labiau sustiprėja. Viena pagrindinių to priežasčių, jog skrydžio metu oras praretėja.

Kiek geresnė išeitis turintiems skristi – raminamieji, tačiau ir toks sprendimas neturėtų būti prioritetinis, kadangi vaistai gelbėdami nuo vienos problemos iššaukia kitas. Išgėrus raminamųjų lėktuve gali prasidėti pykinimas, silpnumo pojūtis tiek fizine, tiek psichologine prasme.

Tiems, kurių baimė tikrai stipri geriausia išeitimi tampa specialūs kursai įveikti skrydžio baimei, kurie organizuojami bene visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Juose mokoma kaip save nuraminti, giliai kvėpuoti ir kuo mažiau galvoti apie patį skrydį. Svarbu žinoti tai, jog savo baimės pripažinimas yra pirmas ir svarbiausias žingsnis siekiant jos išvengti!

Kas dažniausiai susiduria su skrydžio baime?

Visų pirma skrydžio baimę įgija tie, kurie yra susidūrę su avia katastrofomis, pavyzdžiui, netekę artimųjų ar patys išgyvenę nelaimingą skrydį, avarinį nusileidimą.

Neretai skrydžio baimė kamuoja nuo vaikystės net ir niekada neskridus lėktuvu, o kartais tik rankose laikydami lėktuvų bilietus ir stovėdami oro uoste žmonės supranta, jog bijo skristi.

Nors dabar darosi populiaru ir patogu žmonėms dovanoti kelionių komplektus ar lėktuvų bilietus, tačiau tokia dovana turi būti gerai apgalvoti ir dovanojama tik tam žmogui, kurį gerai pažįstame, kitaip lėktuvų bilietai taps ne malonia staigmena, o daug nervų kainuosiančiu įsipareigojimu.

This entry was posted in Įdomybės, Kelionės vaistinėlė, Lėktuvo bilietai and tagged , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *