Kelionės draudimas. Ką reikia žinoti?

Vykstant į keliones būtina pasirūpinti savo sveikata. Neretai atrodo, jog esame HX new brand suitcases RGB FINALvisiškai sveiki ir per artimiausias 10 ar 14 dienų, kurias planuojame praleisti kelionėje, nieko nenutiks, tačiau taip būna toli gražu ne visada. Prieš vykstant į tolimas, egzotines šalis rekomenduojama ne tik atlikti būtinus skiepus, bet ir pasikonsultuoti su Jus gerai pažįstančių (ilgai gydančiu) gydytoju.

Kelionės metu yra būtina apsidrausti medicininiu ir pargabenimo į Lietuvą išlaidų draudimu. Papildomai investuoti keliolika ar keliasdešimt litų vertėtų į nelaimingų atsitikimų draudimą. Kartais atrodo, kad išleisti keli papildomai litai iš kelionės biudžeto bus beverčiai, tačiau nutikus net ir smulkiai nelaimei draudimas atsipirks su kaupu.

Kita, ne tokia svarbi ir vertinga, draudimo rūšis – kelionės bagažo draudimas. Jei keliaujate nuosavu automobiliu tikimybė, kad prarasite bagažą nedidelė, tačiau jei skrendate lėktuvu, tikimybė prarasti bagažą padidėja kelis kartus. Gera žinia ta, jog oro uostose dingęs bagažas po kiek laiko atsiranda. Kiek blogiau keliaujantiems autobusu. Karts nuo karto pasitaiko, jog kelionės metu sustojus aikštelėje po bagažo skyrių kuičiasi ne tik Jūsų bendrakeleiviai, bet ir ilgapirščiai.

Jei ruošiatės slidinėti ar užsiimti kita veikla, kuri yra rizikinga ne tik Jums, bet ir kitiems – siūloma prie kelionės išlaidų pridėti ir asmens civilinės atsakomybės draudimo kainą. Šis draudimas atlygins gydymo ir kitas išlaidas, kurias patirs dėl Jūsų kaltės sužaloti žmonės. Tiesa, tai vienas retesnių atveju, tačiau nereikia manyti, jog neįmanomas, ypač jei slidinėjate ar keliaujate dviračiu.

Tiems, kurie keliauja su persėdimu labai pravartu įsigyti kelionės išlaidų draudimą. Šis draudimas apsaugos Jus jei pavėluosite į kelionės pradžios laiką, atšauksite kelionę dėl ligos ar kitų priežasčių, nespėsite persėsti į kitą transporto priemonę ir pan. Apsidraudus kelionės išlaidų draudimu Jūs atgausite tiek kelionės, bilietų, tiek ir viešbučių ar automobilių nuomos rezervacijos išlaidas. Maksimali išmokama suma gali būti ne didesnė nei visos kelionės išlaidos. Tad investavę  nuo keliolikos iki keliasdešimt litų (priklausomai nuo kelionės kainos) galėsite būti ramūs, jog neprarasite visos kelionės kainos.

Paniškai bijantiems patirti kokių nors nuostolių yra ir daugiau kelionės draudimo rūšių, tačiau aukščiau išvardintos yra pagrindinės, kurias suteiks didžioji dalis Lietuvoje veikiančių draudimų bendrovių. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog skirtingų draudėjų skiriasi ir kelionės draudimo sąlygos. Pavyzdžiui, ne visi draudėjai atlygina viešbučių rezervacijos mokestį. Siekiant išvengti nesusipratimų nepagailėkite laiko susipažinimui su sutarties sąlygomis.

Geros ir saugios kelionės! Tikėkitės ir stenkitės, kad neprireiktų kelionės draudimo!

This entry was posted in Kelionės vaistinėlė, Patarimai keliaujantiems and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *