Kruizas Baltijos jūra

kruizas baltijos jura 300x144 Kruizas Baltijos jūraRenkantis keliones neretai pamirštami artimi kraštai, todėl šį kartą apžvelgsime ir papasakosime apie kruizą Baltijos jūra. Nors Baltijos jūra daugiausiai asocijuojasi su Palanga ar Neringa, tačiau toli gražu straipsnis ne apie šiuos kurortus.

Baltijos jūra skalauja net 9 valstybių krantus: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos ir Rusijos (Kaliningrado srities). Norėdami kruizo Baltijos jūra turėsite kelionę pradėti vienoje iš jų.

Populiariausi kruizai Baltijos jūra – didysis (5 dienų) ir mažasis (3 dienų). Didžiausias šių kruizų privalumas – kaina. Mažojo kruizo kaina prasideda nuo mažiau nei 400 Lt, didžiojo kaina apie 700 Lt. Deja, Baltijos jūros regionas negali pasigirti šiltais orais visus metus, tad į kruizus vykti rekomenduojama vasaros mėnesiais.

Mažasis Baltijos kruizas

Mažasis Baltijos kruizas prasideda Rygoje. Važiuojant iki Rygos dauguma kelionių agentūrų siūlo aplankyti Bauskę, Rundalę. Taip praeina pirmoji diena, kurios vakare išplaukiama kruiziniu laivu į Stokholmą. Antrąją dieną vyksta ekskursijos po Švedijos sostinę, aplankant Rotušę, Sergels Tog šiuolaikinių pastatų rajoną, Stokholmo senamiestį ir kitus lankytinus objektus. Vakare vėl lipama į laivą ir grįžtama į Rygą. Rygoje aplankomi keli objektai: pilis, gynybinė siena, katedra, vienuolynas.

Didysis Baltijos kruizas

Didžiojo Baltijos kruizo pradžia – Talinas. Kelionė prasideda nuo apžvalginės ekskursijos po Talino senamiestį, aplankant tokius objektus, kaip katedra, rotuše, amatininkų pastatus ir kt. Naktis praleidžiama viešbutyje, o kitos dienos ryte keltu keliamasi į Helsinkį, kuriame siūloma aplankyti seniausiąją Kaupatori turgavietę, taip pat, jachtų prieplauką, Senato aikštę. Rekomenduojama laivu plaukti į Suomenlinos tvirtovę ir daugybę kitų objektų.

Naktį praleidus kruizinio laivo kajutėse atvykstama į Stokholmą. Vėl gi, siūloma apžvalginė ekskursija po miesto senamiestį, kitos pramogos, o vakare išvykstama į Rygą. Paskutinioji diena skiriame Rygos lankytinų objektų lankymui, pramogoms ir kelionei atgal į Lietuvą (autobusu).

Abiejų kruizų metu pravartu turėti maudymosi kostiumėlius, rankšluosčius, nepamirškite, kad lankytini objektai, maršrutai priklauso nuo kelionių agentūrų, o čia buvo pateikti tipiniai kruizai, kuriuos organizuodamos savo keliones naudoja tik kai kurios kelionių agentūros.

This entry was posted in Kruizai, Poilsinės kelionės Europoje and tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to Kruizas Baltijos jūra

  1. Pingback: Kelionės autobusu | Kelionese.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *