Ką reikia žinoti apie eismo taisyklęs keliaujant į užsienį.

follow-traffic-rulesVasara yra atostogų metas. Nemažai žmonių būtent šiuo metu renkasi keliones į svečias šalis. Itin populiarūs ir tikrai nebrangūs šiuo metu yra skrydžiai į Portugaliją. Kaip populiariausias maršrutas dažnai yra pasirenkami skrydžiai į Porto miestą. Tačiau yra ir tokių, kurie galvoja ne apie atostogas, o apie darbą. Šiuo metu nemažai tautiečių dirba ir gyvena Skandinavijos šalyse bei Didžiojoje Britanijoje. Taigi ką reikia žinoti apie šiose šalyse galiojančias eismo taisykles?

Jei keliaujate į Skandinavijos šalis reikia gerai pagalvoti prieš darydamas bent menkiausius pažeidimus, šiose šalyse galioja itin griežtos taisyklės ir nemenkos baudos, tiesa, dauguma jų atsižvelgia į gaunamas pajamas. Įdomu tai, jog Švedija bene vienintelė valstybė, kurioje kalbėjimas mobiliuoju telefonu vairuojant nėra laikomas pažeidimu, tuo tarpu Norvegijoje pokalbis gali kainuoti virš 150 eurų.

Vienintelėje Didžiojoje Britanijoje, įskaitant Airiją, eismas vyksta labai neįprastai – kairiąja kelio puse, tad vairavimas pirma kelionės dieną gali būti kiek sudėtingas ir komplikuotas, reikalauti daug atidumo ir susikaupimo. Tačiau, kaip bebūtų keista, šios šalys gana daug leidžia išgerti, Airijoje galima „pripūsti“ iki 0,5 promilės, pačioje Didžiojoje Britanijoje – iki 0,8 promilės.

Nors taisyklės nėra labai kitokios Turkijoje, tačiau šioje šalyje dėl vietinių gyventojų charakterio vairuoti taip pat gana sunku. Pietuose žmonės yra karštesnio būdo, gana triukšmingi, todėl ne itin patyrusiems vairuotojams rekomenduojama pagalvoti apie taksi paslaugas vietoje automobilių nuomos.

Vairavimas Europoje nėra labai sudėtingas ir reikalaujantis tiek daug žinoti, kaip vykstantiems į Azijos šalis, kur pirmumo teisė suteikiama ne ženklų, o automobilio dydžio ar spalvos pagalba, o kai kur teisė važinėti tam tikromis dienomis priklauso nuo valstybinio numerio skaitmenų.

Vykstant į svečias šalis geriausia pasikonsultuoti su ten jau gyvenančiais tautiečiais, kadangi ilgėliau ten pabuvę žmonės geriausiai žino į ką būtina atkreipti dėmesį. Tokius žmones lengviausia rasti interneto diskusijų forumuose.

This entry was posted in Lėktuvo bilietai, Patarimai keliaujantiems, Pažintinės kelionės po Europą. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *