Ką reikia žinoti prieš perkant lėktuvo bilietus

Have-Your-Cheap-Air-Plane-TicketAtėjus vasarai žmonės pradeda intensyviai planuoti savo šeimos atostogas. Dauguma jų – svečiose šalyse, į kurias dažniausiai vykstama lėktuvu. Kaip žinia, į populiariausius kurortus gauti lėktuvų bilietus prasidėjus atostogų bumui gana sunku, todėl jais pasirūpinti reikėtų iš anksto.

Lėktuvų bilietais prekiaujančios aviakompanijos ir kelionių agentūros rekomenduoja nelaukti paskutinės akimirkos, nes kiekviena pradelsta diena gali būti sugadintų atostogų priežastimi. Dažniausiai su tokia problema susiduria tie žmonės, kurie nežino visos šeimos atostogų laiko iš anksto arba nemėgsta ar nemoka planuoti savo laiko. Dažnai nukenčia ir tie, kurie tikisi didelių nuolaidų paskutinę minutę, tačiau dažniausiai gera kaina parduodamas mažesnis bilietų kiekis nei reikia šeimai. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingos avia kompanijos skirtingai traktuoją vaikus ir paauglius. Vienu atveju dvylikos metų paauglys yra traktuojamas dar kaip vaikas (ir jam galioja mažesnis kainos tarifas) kitu jau suauges. Pasirinkus tinkamą avia kompaniją galima sutaupyti.

Didžiosios šventės – bilietų deficitas

Tačiau ne tik vasarą reikia pasirūpinti lėktuvų bilietais iš anksto. Juokaujama, kad didžiųjų švenčių (Vėlykų, Kalėdų) metu skrydžiai į Angliją tampa populiaresni nei traukinių bilietai tarp Lietuvos miestų. Iš tiesų, tai ne iš piršto laužtas pokštas, nes per šventes dėl grįžtančių emigravusių lietuvių ir pas juos vykstančių giminaičių lėktuvų bilietai į Angliją ar Vokietiją tampa deficitu. Bilietus į šias šalis verta užsisakyti iki kelionės likus bent keliems mėnesiams ar net prieš pusmetį.

Pigūs lėktuvų bilietai

Kartais pasitaiko, jog lėktuvų bilietus galima įsigyti ir grupinių apsipirkimų interneto svetainėse. Perkant pigesnius bilietus reikėtų atkreipti dėmesį į papildomas sąlygas. Neretai pigūs lėktuvų bilietai iš tiesų nėra tokie pigūs, kadangi yra taikomi papildomi kuro ar kortelės mokesčiai, siūlomos prasčiausios vietos. Be to, tokie bilietai retai siūlomi į tas vietas, į kurias norime vykti. Dažniausiai taikomos akcijos skrydžiams į mažiau populiarias šalis ir miestus, į kuriuos sunkiai parduodami bilietai dėl vienokių ar kitokių priežasčių.

Bilietų pirkimas iš „rankų“

Lėktuvų bilietus įsigydami iš kitų asmenų, o ne įgaliotų pardavėjų – rizikuojate įsigyti negaliojančius arba suklastotus bilietus. Geriausia yra patikrinti ar toks bilietas yra registruotas sistemoje susisiekiant su įmone iš kurios įsigytas perkamas bilietas ar, jei yra galimybė, patikrinant lėktuvo bilieto informaciją bendrovės interneto svetainėje. Be to, svarbu išsiaiškinti visas skrydžio sąlygas, pinigų atgavimo garantiją ir kitą svarbią bei aktualią informaciją.

Norėdami būti garantuoti skrydžiu nepagailėkite pinigų bilietų įsigijimui tik iš patikimų pardavėjų. Prieš skrydį reikia pagalvoti apie daugybė dalykų, nes priešingu atveju kelionė gali tapti tirku pragaru. Todėl patartina susidaryti sąrašą ir viską nuodugniai bei metodiškai pasitikrinti. Taip pat, bilietais nepamirškite pasirūpinti iš anksto bei gerai suplanuokite tiek viešbučius, tiek automobilių nuomą, tiek ir kitas, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas, smulkmenas.

This entry was posted in Lėktuvo bilietai, Patarimai keliaujantiems and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Ką reikia žinoti prieš perkant lėktuvo bilietus

  1. Vilma says:

    Dabar jau nekyla klausimas pirkt internetu ar per imone, bet klausimas per koki tinklalapi. Kiek pamenu, pries pusantru metu musu kelione i tenerife prasidejo 6menesiai iki isskridimo – is pradziu ieskojau puslapiu kur galima pirkt, atsirinkes 5-7 ieskojau pigiu bilietu. Bilietus nusipirkau likus ~3menesiam iki kelione. Jei kaina svarbi, tikrai verta skirt laiko geriausiu bilietu paieskom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *