Dažniausios klaidos renkantis keliones

cdffeb648bd24a2ab34c726a552eb1c6Kelionės yra skirtos paįvairinti savo gyvenimą, patirti nuotykių, pasikelti nuotaiką ir turėti, ką prisiminti, todėl reikia stengtis nedaryti klaidų renkantis kelionę. Tačiau kokios gali būti klaidos renkantis keliones?

Visų pirma – kaina. Jau nieko nestebina pradinukas pasakojantis savo vasaros įspūdžius iš kelionės į Turkiją, tačiau kodėl taip yra? Kur dingo atostogos Lietuvoje? O atsakymas labai paprastas – savaitės poilsis Nidoje ir savaitės poilsis Turkijoje ar Egipte kainuoja daugmaž tiek pat. Bet žvelgiant iš kitos pusės, ką gauna keliautojai už kelionę sumokėję mažiau nei tūkstantį litų? Dažniausiai keliaujama su žemesnės klasės kelionių agentūromis, prastesni ir lėktuvai, ir aptarnavimas juose. Pavarčius įvairias skundų internete svetaines galima matyti, jog dažniausiai skundžiamasi pigiomis kelionėmis, kurios kainuoja iki dviejų tūkstančių litų.

Taigi, renkantis keliones reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į viliojamą kainą, bet paskaityti atsiliepimus tiek apie kelionių agentūrą, tiek apie pačią kelionę ir net viešbutį, kuriame planuojama apsistoti kelionės metu.

Kita dažna klaida – netinkami daiktai, rūbai. Neretai vykdami į šiltus kraštus keliautojai tikisi tik saulėtų ir karštų dienų, tačiau nepasidomi apie konkrečiam periodui įprastus orus. Internete apstu nusivylimų kelionėmis, kurių metu pūtė stiprūs vėjai ar lijo lietus, o lagamine buvo tik marškinėliai trumpomis rankovėmis ir trumpos kelnės. Tokiu atveju yra dvi išeitys: papildomos išlaidos rūbams pirkti vietoje arba kęsti šaltį. Pastarasis variantas gali iššaukti kitą bėdą – ligas.

Ligos – taip pat didelė problema ir, galima sakyti, klaida, jei iš anksto nepasirūpinta vaistais. Geriausia vaistus vežtis su savimi (pvz., nuo galvos skausmo, apsinuodijimo, peršalimo), ypač būtinuosius (sergantiems įvairiomis ligomis, kuomet būtini vaistai), nes ne visada yra galimybė įprastų vaistų įsigyti svečiose, ypač egzotinėse, šalyse.

Prieš vykstant į keliones derėtų pasitarti su šeimos nariais, kelionių agentūromis, nepagailėti laiko naršant diskusijų forumuose, skundų svetainėse. Kiekviena sugaišta minutė renkantis kelionę gali padėti Jums išvengti klaidų.

This entry was posted in Patarimai keliaujantiems and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.