Ką pasiimti į kelionę?

Kas kartą vykdami į keliones dauguma žmonių susimąsto, ko man reikės, ar Travel-Stufftikrai man reikės ir iškyla dar daugybė įvairiausių klausimų susijusių su kelionės daiktais.

Žinoma, jog lagamino talpa ribota, dar labiau ją apriboja skrydžių bendrovės, už kiekvieną papildomą bagažo kilogramą imdamos nemenką mokestį.

Siekiant to išvengti pateikiame sąrašą būtiniausių daiktų:

Papildomų rūbų komplektas

Nesvarbu kaip toli važiuojate, kiek dienų būsite, tačiau bent vienas papildomų rūbų komplektas – būtinas. Be abejo, reikia atsižvelgti į vietos, į kurią važiuojate klimatą, nakvynės sąlygas ir kitus aspektus. Be to, keliaujant ilgesniam laikui reikia ne tik rūbų komplekto, bet ir drabužių, kuriuos reikia keisti kasdien (kojinės, apatiniai rūbai ir pan.). Ypač tai aktualu renkantis keliones į šiltesnius kraštus.

Avalynė

Kelionės – tai laikas, kuomet kojomis nukeliaujame žymiai daugiau nei kasdien, be to ir grindinys vis kitoks, todėl labai svarbu tinkama avalynė. Renkantis kelionės avalynę pirmiausiai reikia atsižvelgti į kelionės maršrutą. Jei žadate keliauti miškais – basutės nebus tinkamiausias apavas, tačiau jei keliausite ten kur šilta – kojas pasieks oras, bus žymiai maloniau vaikščioti nei su laisvalaikio ar sportiniais bateliais. Nereikėtų rinktis labai sunkios avalynės („kerzų“) net jei ir esate prie tokios pratęs. Kelionės metu, kaip jau minėta, nueinamas maršrutas įprastąjį neretai viršija kelis kartus. Jei keliaujate į specifinės dangos vietas (kalnus, dykumas) – dėl avalynės reiktų pasitarti su grupės vadovu ar kolega, buvusiu toje vietovėje. Be to, nedarykite gėdos sau ir savo kelionės draugams – nevaikščiokite po muziejus, senamiesčius ar kitas turistines viešas vietas su šlepetėmis, skirtingomis kojinėmis ar suplyšusiais batais – atrodo tikrai nekaip.

Higienos reikmenys

Deja, ne visuose viešbučiuose yra visos reikalingos higienos priemonės. Nors kiekvienas ir žino, ko jam reikės, tačiau vienas populiariausių daiktų pamirštųjų sąrašuose – dantų šepetėlis. Aukštesnės klasės viešbučiuose dantų šepetėlį gausite, tačiau prastesniuose teks įsigyti patiems. Todėl visada geriau įsimesti jį tarp kitų higienos prekių. Rankšluosčio imti nereikia, nes sunku rasti viešbutį (bent 2 žvaigždučių), kuriame jo nebūtų. Muilas, šampūnas taip pat, dažniausiai, būna viešbučio kambariuose.

Maistas

Maitinimasis kelionės metu tampa nemaža problema. Keliaujantys autobusu dažnai pradeda valgyti vos tik išvažiavus. Juokiamasi, kad tai galima priskirti prie žalingų įpročių. Iš tiesų, toks valgymas kenkia Jūsų organizmui ir yra visiškai nebūtinas. Rekomenduojama pavalgyti prieš išvykstant, o kelionės metu valgyti ne užkandžius, o apsilankyti vietos kavinėje, kur gausite šilto ir pilnaverčio maisto. Tiesa, tai iš pažiūros brangiau, bet pirmas įspūdis gali būti apgaulingas.

Rekomenduojama valgyti lengvai virškinamą, įprasta organizmui maistą, kadangi kelionės metu mažiausiai reikia papildomo streso organizmui, sutrikusio virškinimo ir subjurusios nuotaikos.

Vaistai

Jei sergate kokia nors liga, kuriai reikalingi specifiniai vaistai, matyt, net neverta to priminti ir žinote puikiai. Tačiau jei neturite specialiųjų poreikių reikėtų pagalvoti apie tam tikrus vaistus. Ypač vykstantiems į tolimas šalis reikėtų pagalvoti apie virškinimą reguliuojančius vaistus. Jei dažnai skauda galvą ar dantis – vaistus nuo skausmo. Deginantis reikėtų pagalvoti apie kremą nuo saulės. Be vaistų, labai svarbu pasiimti pleistrų ir/ar binto su dezinfekciniu skysčiu (pavyzdžiui, peroksidu).

Foto technika ir kitos technologijos

Fotoaparatas kelionėje svarbus daiktas, jei norite, jog prisiminimai liktų ne tik galvoje. Tačiau apie foto techniką kiekvienas turi susidaręs savo nuomonę, vieniems užtenka pačio pigiausio skaitmeninio fotoaparato, kitiems į kelionę tiesiog būtina pasiimti aukštos klasės veidrodinį fotoaparatą. Tiesa, renkantis patį pigiausia fotoaparatą ar tikintis kelionės akimirkas įamžinti išmaniuoju telefonu reiktų pamąstyti, ar iš viso verta daryti nuotraukas.

Keliaujantiems po vieną draugiją puikiai palaiko muzikos grotuvas. Šiuolaikiniai grotuvai yra labai kompaktiški, todėl juos pasiimti siūloma tiems, kuriuos muzika atpalaiduoja. Neklausantiems muzikos galima būtų pasiūlyti knygą arba elektroninę knygų skaityklę, kuri atstotų kelias ar net keliasdešimt knygų.

Nešiojamą kompiuterį imti vertėtų tik tuo atveju, jei žūtbūt reikės juo pasinaudoti darbo ar kitais tikslais arba planuojama, jog netilps nuotraukos. Imti tik tam, kad gal nebus ką veikti vakare ar o jei prireiks – neverta. Kelionės metu visada galima susirasti, ką veikti, o net ir nuobodžiausiais vakarais puikia pramoga svečioje vietoje – pasivaikščiojimas miestelio gatvelėmis, pajūriu, paežere ar parke.

Be to, kompiuteris turėtų būti nedidelis, nesunkus ir kuo ilgiau dirbančia baterija.

Keliaujant derėtų turėti telefoną su veikiančiu tarptinkliniu ryšiu („roaming“). Iškilus rimtos problemoms kelis litus kainuojanti pokalbio minutė bus menkniekis, lyginant su nuostoliais, kurie gali iškilti neturint kaip susisiekti su bendrakeleiviais, artimaisiais, grupės vadovu ar net ambasada. Tiesa, prieš važiuojant praverstų užsirašyti svarbiausius telefonų numerius toje šalyje (pagalbos, ambasados ir kt.)

Žemėlapiai, informaciniai bukletai

Jei keliaujate ne su grupe – turėkite žemėlapį ar išsamesnį kelionės bukletą, vadovą. Ypač svečiose šalyse lengva paklysti. Deja, ne visur žmonės draugiški ir padės rasti reikiamą viešbutį ar objektą. Azijose, Afrikos šalyse paklydusiems gali tekti ne tik ieškoti patiems, bet ir pakliūti į sukčių pinkles, kurie ne tik nepadės, bet ir išvilios pinigus ar nuvilios į nuošalius rajonus siekdami apiplėšti. To išvengti padeda kai kurių dalykų žinojimas, pavyzdžiui, kurių rajonų vengti, kur eiti rytais, o kur vakarais. Gana išsamiai apie tai galima rasti keliautojų portaluose, diskusijų forumuose.

Sutrumpintas ir sukonkretintas sąrašas daiktų, kuriuos reikėtų turėti kelionėje:

  • Atsarginis papildomas rūbų komplektas;
  • Patogi avalynė (geriausia bent dvi poros);
  • Dantų šepetėlis ir kitos būtinos Jums higienos priemonės;
  • Mobilusis telefonas su veikiančiu tarptinkliniu ryšiu;
  • Fotoaparatas (jei norite įamžinti įspūdžius);
  • Informaciniai bukletai, žemėlapiai;
  • Gera nuotaika!
This entry was posted in Patarimai keliaujantiems and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *