Kai keltų bilietai kišenėje: kaip pasiruošti kelionei?

offerte-nave-gratisReikia pripažinti, kad kelionė keltu nėra tokia įprasta, kaip važiuoti iš taško A į tašką B autobusu, traukiniu ar skristi lėktuvu, tačiau juk gyvename tik kartą, todėl kelionę jūra būtina išbandyti. Taigi, jei keltų bilietai jau įsigyti, laikas pradėti ruoštis kelionei. Štai 5 pagrindinės taisyklės, kurių vertėtų laikytis, jei norite, kad kelionė keltu jums neapkarstų ir atmintyje įsirėžtų, kaip smagus nuotykis.

  1. Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Visai nesvarbu ar keliaujate šiltuoju ar šaltuoju metų laikotarpiu, pasirūpinkite šiltesne, vėjui bei drėgmei nepralaidžia apranga. Jūroje klimatas yra visai kitoks nei sausumoje, ten vėjas „košia kiaurai“, todėl visada yra vėsiau. Tad, jei nenorite viso kelionės laiko praleisti savo kajutėje, vertėtų į lagaminą įsimesti storesnį megztinį ar striukę.
  2. Pasirūpinkite apsauga nuo saulės. Jei keltų bilietai yra įsigyti vasaros data, nepamirškite į rankinę įsidėti kremo nuo saulės, nes būnant ant vandens saulė yra aktyvesnė, todėl pakanka vos pusvalandžio ant denio, kad nosis nusviltų iki raudonumo.
  3. Nė iš vietos be vaistinėlės. Visuose keltuose yra gydytojas arba vaistinėlė, tačiau jei nenorite vidury nakties klaidžioti po painius kelto koridorius, vertėtų vaistais apsirūpinti iš anksto. Jei jūsų nepykina, keliaujant automobiliu ar autobusu, tai nereiškia, kad skandžio turinys nenorės pakilti ir „apsižvalgyti“, plaukiant keltu. Jūros liga tenka „susirgti“ net ir patyrusiems jūreiviams, todėl geriau nerizikuokite ir iš anksto pasirūpinkite vaistais nuo supimo. Be to, nepamirškite ir vaistų nuo galvos skausmo ar viduriavimo, nes kai kuriems žmonėms, kurie pirmą kartą plaukia keltu, šie sveikatos sutrikimai apkartina visą kelionę.
  4. Pasirūpinkite savo maistu. Kiekviename moderniame kelte yra restoranas arba valgykla, kuriuose galite skaniai pavalgyti, tačiau jei esate ekonomiškas žmogus ir mieliau pinigus išleistumėte muziejams, teatrui ar kitiems lankytiniems objektas, į kelionę pasiimkite savo maisto, nes valgyti kelto valgykloje ar restorane nėra labai pigu.
  5. Nesinaudokite kelto internetu ar mobiliuoju ryšiu. Gal ir sunku patikėti, bet visoje jūroje yra mobilus ryšys ir internetas, todėl nesunkai susisieksite su artimaisiais ar pasitikrinsite elektroninį paštą, tačiau turite žinoti, kad šio „malonumo“ kaina yra kelis kartus didesnė už jums įprastą mobilaus ryšio tarifą. Tad, jei nenorite kitą mėnesį gauti milžinišką sąskaitą už telekomunikacines paslaugas, geriau susisiekite su artimaisiais, kai pasieksite krantą.

Taigi, jei atsižvelgsite į šiuos patarimus, tikėtina, kad jūsų kelionė bus išties patogi ir be jokių nemalonių staigmenų, o ne tokie ir brangūs keltų bilietai vis dažniau taps jūsų pirmuoju pasirinkimu. Tad, belieka palinkėti sėkmės ir gero vėjo!

This entry was posted in Patarimai keliaujantiems. Bookmark the permalink.

Comments are closed.