Kelionė su gyvūnu: ką reikia žinoti?

Travel-with-petsKad keliauti galima su gyvūnais žino dauguma, tačiau smulkiau pasidomi tik vienas kitas, o ir informacijos apie keliones su gyvūnais nėra labai daug.

Visų pirma reikėtų pasidomėti, kokius reikalavimus taiko vežėjas (aviakompanija, geležinkelio kompanija ir kt.). Net ir keliaujant Lietuvoje, Lietuvos Geležinkeliai reikalauja turėti veterinarijos gydytojo pažymą apie gyvūno sveikatą. Taip pat, papildomai mokama už gyvūno kelionę pagal nustatytus reikalavimus. Šuo turi būti su pavadėliu, antsnukiu, smulkūs gyvūnai turėtų būti vežami specialiuose narveliuose, krepšiuose.

Skrendant lėktuvu reiktų iš anksto susisiekti su aviakompanija ir įspėti, kad planuojate keliauti su gyvūnų, kadangi kompanijos gali gabenti ribotą skaičių gyvūnų. Taip pat, negalima gabenti jaunesnių nei 3 mėnesiai gyvūnų, nevakcinuotų nuo pasiutligės ir be „mikročipų“.

Visi keliaujantys gyvūnai turi turėti Europos Sąjungos (ES) naminio gyvūnėlio pasą. Likus parai iki kelionės veterinarijos gydytojas turi atlikti gyvūno sveikatos apžiūrą ir, jei gyvūnas sveikas, pažymėti tai gyvūno pase.

Šiek tiek skiriasi kelionės sąlygos vykstant į Norvegiją, Švediją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Maltą ir kitas ne ES šalis.

Visas smulkmenas puikiai papasakos Jūsų veterinaras, gali pagelbėti ir kelionių agentūra.

Renkantis viešbučius, taip pat reikėtų nepamiršti pažymėti varnelės, jog norite apsistoti kartu su savo augintiniu. Dažniausiai už gyvūnus imamas nedidelis papildomas mokestis. Tiesa, tik nedaugelis viešbučių priima gyvūnus. Beje, kai kurie viešbučiai siūlo gyvūnų priežiūros paslaugas. Dažniausiai, tai papildomai apmokestina paslauga teikiama tik keturių ar daugiau žvaigždučių viešbučiuose.

Jei viešbučiu rūpinasi kelionių agentūra – iš karto praneškite, jog vyksite su savo augintiniu.

This entry was posted in Patarimai keliaujantiems and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Kelionė su gyvūnu: ką reikia žinoti?

  1. nomeda says:

    O įdomu kokia siuntu tarnyba gal veža gyvūnus? Man atrodo esu girdėjusi, kad už nemažą mokestį kurjeris gali atgabenti tavo naminį gyvūną. Aš norėčiau savo šunį atsigabenti į kitą šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *