Kelionės į Turkiją – vienos populiariausių kelionių

Turkija – viena populiariausių šalių Lietuvos ir gretimų valstybių keliautojų turkeysąrašuose. Turkiją keliautojai dažniausiai renkasi poilsinėms kelionėms, kiek rečiau pažintinėms. Tačiau labai lengvai galima kelionės metu susiorganizuoti ar rasti, kas suorganizuos išvyką į muziejų ar kitą lankytiną objektą.

Keliones į Turkiją gali susirasti kiekvienas, tačiau ne visi žino, kaip elgtis, ką pasiimti į kelionę. Pateikiame keletą svarbių patarimų – atsakymų vykstantiems į Turkiją.

Ar Turkijoje saugu?

Taip, Turkija yra gana saugus kurortas, kuriame drąsiai galima vaikščioti tiek dieną, tiek vakare. Tačiau smulkių vagysčių pasitaiko, todėl kišenes laikykite užsegtas, o kitus daiktus saugokite, budrumo prarasti nevalia.

Kada geriausia degintis?

Ne paslaptis, jog dauguma keliautojų Turkiją renkasi dėl sausos ir karštos vasaros, tačiau besidžiaugdami saulės spinduliais pamiršta, jog saulė gali būti ne tik draugiška, bet ir pavojinga. Saugiausia ir geriausia kaitintis saulėje ryte iki maždaug 11 valandos, o pratęsti ne anksčiau 15 valandos. Apsauginiai kremai taip pat būtini.

Kokie rūbai reikalingi Turkijoje?

Geriausia vežtis lengvus, patogius drabužius ir avalynę. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad norint įeiti į mečetes moterims teks prisidengti kojas ir rankas, o vyrai turės dėvėti ilgas kelnes (šortai netiks).

Koks maistas Turkijoje?

Turkijoje gausu vaisių, patiekalų iš daržovių, mėsos ir žuvies. Tačiau neplautų vaisių valgyti nederėtų. Taip pat, nerekomenduojama eiti į maitinimo įstaigas, kurios galbūt vilioja labai žemomis kainomis, bet atbaido savo nešvarumu, neatitikimu higienos normomis. Siūloma nepamiršti, kad Turkijoje naudojami prieskoniai yra specifiniai, ne visada įprasti mums. Ypač kelionės pradžioje rekomenduojama nepersivalgyti, ragauti atsargiai. Atsargiai reikėtų gaivintis vandeniu. Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, geriau nepagailėti pinigų vandeniui buteliuose.

Kokius vaistus vežtis į Turkiją?

Visų pirmą reikėtų nepamiršti skrandžio veiklą, virškinimą reguliuojančių vaistų, kadangi skiriasi valgymo įpročiai, prieskoniai. Taip pat, svarbu turėti apsauginius saulės kremus, tepaliuką nuo nudegimų.

Daugiau naudingos informacijos apie Turkiją galite rasti adresu http://www.onkeliones.lt/keliones-i-turkija

This entry was posted in Patarimai keliaujantiems, Poilsinės kelionės Europoje and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *