Nemokama nakvynė kelionės metu: ne tik pigu, bet ir naudinga!

Talking-with-couchsurfing-friendsKelionės metu didžioji dalis išlaidų skiriama nakvynei. Tačiau galima lengvai sutaupyti 10-40% kelionės išlaidų atsisakant brangių viešbučių ir renkantis nemokamą nakvynę. Nors sakoma, kad nemokamas būna tik sūris pelėkautuose, tačiau tai nėra tiesa ir nemokama nakvynė kelionės metu tikrai įmanoma.

Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti nesaugu, nepatikima ir neverta dėmesio, tačiau viską paneigia teigiami nemokamos nakvynės, dar vadinamos „kaučsarfingu“, gerbėjai.

Planuodami kelionę apsilankykite puslapyje CouchSurfing (svetainė anglų kalba nors yra ir nepilna, netiksliai versta lietuviška versija). Tai puslapis, kuriame keliautojai iš viso pasaulio siūlo arba ieško nakvynės vietų ar tiesiog nori susitikti, aprodyti savo šalį, pamatyti kitas, sužinoti apie skirtingas kultūras, susipažinti su naujais žmonėmis ar tiesiog patobulinti kalbos žinias ir gerai praleisti laiką.

Kaip naudotis šia svetaine?

Visų pirma reikės užsiregistruoti. Užsiregistravus rekomenduojama pilnai užpildyti savo profilį. Tik tvarkingai užpildytas profilis su realiomis nuotraukomis suteikia patikimumo vaizdą ir padidina šansus, jog šeimininkas įsileis į savo būstą. Taigi, kai jau žinote, kada ir kur važiuosite, susiraskite tame mieste esančius žmones, kurie gali pasiūlyti nakvynę. Tai lengvai padarysite viršuje susiradę meniu punktą SEARCH ir spustelėję CouchSearch. Įvedę miesto pavadinimą pamatysite profilius tų žmonių, kurie ten gyvena. Jei ieškote žmogaus, galinčio Jus priimti, kairėje pusėje skiltyje CouchStatus pažymėkite Yes. Susiradę Jums priimtiniausia CouchSurfing sistemos narį, atsidarykite jo profilį ir siųskite jam užklausą (Send CouchRequest to… (dešinėje pusėje)). Dabar telieka laukti atsakymo, tikėkitės, teigiamo.

Kaip būti tikram dėl savo saugumo?

Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į naudotojo profilį. Jei jis užpildytas netvarkingai, nėra nuotraukos, trūksta informacijos – ieškokite kito nario. Radę narį tvarkingu profiliu perskaitykite komentarus, atsiliepimus iš kitų narių. Dažniausiai iš karto matosi, kurie atsiliepimai rašyti dirbtinai. Dažniausiai daug teigiamų komentarų turintys nariai yra patikimi ir jais verta pasitikėti, nors šimtaprocentinės garantijos niekas negali suteikti. Svarbiausia, nesipuikuoti, nesivežti labai vertingu daiktų, jei tai būtina, visada pranešti giminaičiams, kur ir pas ką vykstate. Jei teko įsivelti nors ir ne į itin didelį konfliktą – nepagailėkite kelių minčių apie tai pranešant kitiems nariams.

Kokia CouchSurfing’o nauda?

Visų pirma, tai nemokamos nakvynės kelionėje galimybė. Tačiau kelionės metu svarbiausia yra patirti nuotykiai, aplankytos vaizdingos, įdomios vietos, sutikti nauji žmonės, nauja kultūra. Todėl žmonės, kurie priima keliautojus į savo namus netiesiogiai gauna labai didelį atlygį – neišdildomus įspūdžius ir naujas pažintis. Tiesa, prašoma, jog visi nariai, jei tik yra galimybė, priimtu keliautojus į savo namus.

Jei jau planuojate naujas keliones ir tik dabar išgirdote apie CouchSurfing’ą – pamąstykite apie galimybę ne tik sutaupyti, bet ir patirti dar daugiau nuotykių.

This entry was posted in Patarimai keliaujantiems and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.