Ermitažas – Sankt Peterburgo pažiba

ermitazhMeno ir kultūros muziejus Ermitažas Sankt Peterburge – vienas didžiausių pasaulio muziejų, įkurtas 1764 metais, o atvertas po 88 metų (1852 metais) tapo vienu vertingiausių pasaulio muziejų ir yra UNESCO Pasaulio kultūros vertybių sąraše.

Šiuo metu Ermitažo muziejuje yra beveik 3 milijonai eksponatų, iš kurių:

  • daugiau nei 16 tūkstančių piešinių;
  • per 600 tūkstančių grafinio meno darbų;
  • virš 12 tūkstančių skulptūrų;
  • daugiau nei 300 tūkstančių taikomosios dailės darbų;
  • beveik 750 tūkstančių archeologinių objektųl
  • virš milijono įvairiausių monetų (numizmatika);
  • beveik 150 tūkstančių įvairių kitokių eksponatų.

Pats muziejus yra labai didelis, norint jį apeiti sunkiai užteks dienos. Ermitažas išsidėstęs per 10 pastatų, iš kurių net 7 yra 18-19 amžiaus Rusijos kultūros paminklai.

Pagrindinis muziejaus kompleksas

Pagrindinės ekspozicijos salės užima 365 patalpas. Pats kompleksas yra įsikūręs istoriniame Sankt Peterburgo centre ir susideda net iš šešių pastatų, kurių svarbiausi Žiemos rūmai, kuriuose buvo įsikūrę valdovai. Pirmoji Žiemos rūmuose įsikūrė Jekaterina Didžioji (Jekaterina II), kuri buvo imperatoriškosios kolekcijos pradininkė. Būtent šios kolekcijos eksponatams buvo pastatyti ir Senojo bei Naujojo Ermitažo rūmai. Pagrindiniame komplekse eksponuojamos archeologinės vertybės, numizmatikos eksponatai. Į Ermitažo pagrindinio muziejaus komplekso sudėti įeina ir Ermitažo teatras.

Senasis kaimas ir saugykla

Ermitažo modernios restauracijos ir saugyklos centras yra Senojo kaimo rajone. Šį kompleksą sudaro administracija, saugykla ir inžinierinis centras. Pagal muziejaus planą 2012 metais saugykla turėtų tapti didžiausiu tokio pobūdžio kompleksu, sudarytu iš aštuonių specializuotų pastatų. Projekte numatyta, jog keliautojų grupės ekskursijų metu galės susipažinti su tapybos ir skulptūros darbais, kurie ilgą laiką nebuvo prieinami visuomenei.

Valstybinio Ermitažo muziejaus parodų kompleksai

Petro Didžiojo (Petro I) žiemos rūmai

Tai unikalus architektūros paminklas, manoma, pastatytas XVIII amžiaus pradžioje. Didelę dalį dabar užima Ermitažo teatras. Taip pat, yra memorialinė paroda, skirta Petrui I. Jo kambariuose buvo atkurtos dekoracijos naudojantis originaliomis medžiagomis ir išlikusia informacija.

Menšikovo rūmai

Pirmojo Sankt Peterburgo gubernatoriaus Aleksandro Menšikovo rūmai buvo pastatyti Vasilevskio saloje maždaug 1710-1720 metais atsižvelgiant į architektūrinį planą, kurį parengė Giovanni Fontana ir Gottfried Shaedel. Menšikovo rūmuose demonstruojama paroda „Rusijos kultūra pirmoje XVIII amžiaus pusėje“.

Imperijos porceliano gamykla – muziejus

Porceliano muziejus buvo įkurtas 1844 metais kaip dalis Imperijos porceliano gamyklos. Nuo 2001 metų – valstybinio Ermitažo muziejaus departamentas Kolekcijoje daugiau nei 30 tūkstančių objektų pagamintų porceliano gamykloje XVIII – XX a. Taip pat, kitų vietos ir Europos porceliano gamintojų dirbiniai.

Parodų centrai

Ermitažo – Vyborgo centras

Ermitažo – Vyborgo centras įsikūrė istorinėje Vyborgo dalyje. Ermitažas organizuoja parodas Vyborgo gyventojams ir svečiams du kartus per metus. Parodose, paskaitose, edukacinėse programose dalyvauja tiek suaugusieji, tiek vaikai. Programas ruošia Ermitažo specialistai.

Ermitažo – Kazanės parodų centras

Šis parodų centras buvo įkurtas globojant ir remiant Tatarstano Respublikos Prezidentui M. Sh. Shaimievui. Tai Kazanės Kremliaus valstybinio istorinio ir arhitektūrinio muziejaus – rezervato padalinys. Parodų centro parodų salės ir administracinės patalpos užima maždaug 1000 kvadratinių metrų. Ermitažo – Kazanės centras planuoja įkurti paskaitų sales, informacines patalpas ir kompiuterių klases.

Ermitažo – Amsterdamo centras

Ermitažo – Amsterdamo parodų cetras – tai Ermitažo muziejaus padalinys Amsterdame, Olandijoje. Šiuo metu atviros šešios salės, informacinis centras, klasės vaikų studijoms ir paskaitų salė.

Kelionės į Rusiją metu, jei keliaujate pro Sankt Peterburgą, neaplankyti Ermitažo muziejaus yra didelė klaida, net jei atrodo, jog muziejai yra neįdomus.

Įėjimas į Ermitažo muziejų vaikams, moksleiviams, studentams ir Tarptautinės muziejų tarybos nariams yra nemokamas. Kainos be nuolaidų prasideda nuo 50 rublių (mažiau nei nuo 5 litų).

Fotografavimo kaina asmeniniams tikslams – 200 rublių.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.