Kelionės autobusu

bus-travel-480Kelionės autobusu nebe tokios populiarios kaip kelionės lėktuvu, tačiau vis dar vykdomos ir, į tam tikras vietas, vykstame tik autobusu. Vargu, ar nors viena kelionių agentūra siūlo pažintines keliones po Latviją, Estiją ar Lenkiją lėktuvu. Tačiau autobusu – dauguma.

Kelionės autobusu vis dar populiarios organizuojant moksleivių ekskursijas. Dažniausiai tokios kelionės yra organizuojamos į netolimas šalis, be to, autobuse daug lengviau sužiūrėti didelę moksleivių grupę nei lėktuve ar, tuo labiau, oro uoste.

Dauguma kelionių autobusu yra pažintinės kelionės, žymiai mažiau – poilsinės kelionės. Tiesa, kelionės autobusu vargina, kadangi erdvė autobuse yra gana maža, o kelionė trunka gana ilgą laiko tarpą. Tiesa, šiuo metu yra vykdoma nemažai kelionių naujais, itin erdviais ir prabangiais autobusais, tačiau atitinkamai kyla ir kelionės kaina, kuri gali priartėti prie skrydžio lėktuvu kainos.

Gana įdomios kelionės autobusu yra po Latviją, aplankant žymiausias kaimyninės valstybės pilis, parkus. Šios kelionės nėra labai ilgos (1-3 dienų), todėl tinkamos tiems, kurie turi mažai laisvo laiko arba nori turiningai praleisti savaitgalį. Kelionių agentūros siūlo gana daug skirtingų kelionių po Latviją autobusu – nuo kelionės į sostinę Rygą iki kelių dienų kelionės po visą Latviją. Siūloma kombinuoti kelionę autobusu po Latviją ir kruizą Baltijos jūra.

Dažniau pravažiuojama nei aplankoma – Lenkija. Tačiau verta keliauti ir po ją. Viena populiariausių kelionių į Lenkiją – kelionė autobusu į Krokuvą. Yra skirtingų šios kelionės variacijų, tačiau rekomenduotina aplankyti ne tik Krokuvą, bet ir Veličkos druskų kasyklas ir sostinę Varšuvą.

Be pažintinių kelionių autobusu dar vykstama ir slidinėti į Slovakiją, Čekiją ar Austriją. Slidinėjimo kelionės autobusu siūlomos dėl kelių priežasčių: lengviau persigabenti slidinėjimo inventorių, šalys nėra tolimos nuo Lietuvos, keliaujant autobusu lengviau ir greičiau susipažįstama, o kalnuose svarbu pažinoti savo bendrakeleivius.

Nors kelionės autobusu ir nėra tokios populiarios, tačiau planuojant atostogas reiktų prisiminti ir šią keliavimo priemonę.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.