Kelionės į Islandiją: geizeriai, ramybė ir saugumas

icelandsceneryNors Islandija yra nutolusi ~1000 km nuo Europos žemyninės dalies (Norvegijos) vis tiek šiuolaikinių keliavimo technologijų pagalba ji yra pasiekiama.

Vienas svarbiausių turistų traukos objektų – geizeriai. Vienas jų, Strokkur geizeris, išsiveržia kas kelias minutes. Aukščiausiai ištrykštančių geizerių vandens srovė siekia net 40-50 metrų aukštį. Tačiau geizeriai ne tik gražus reiškinys turistams, bet ir puikus būdas išgauti energiją. Islandijoje geizerių energija (šiltnamiams šildyti) naudojama jau nuo 1920 metų.

Be geizerių kelionės į Islandiją metu rekomenduojama aplankyti Gulfoso (Gullfoss) krioklį (Auksinį krioklį). Vanduo Gulfoso kriokliu krenta 32 metrus į siaurą kanjoną. Neretai matomos vaivorykštės. Dėl reljefo atrodo, jog upė tiesiog pranyksta.

Norintiems kelionę paįvairinti siūloma lipti į veikiantį ugnikalnį Hekla, kuris yra vienas aktyviausių Europoje. Ugnikalnio aukštis 1491 metrai. Užsigalvoję apie ugnikalnį nepamirškite aplankyti ir Heklos apylinkių, kuriose galima matyti dvigubą krioklį, vikingų namus.

Jei norite pajusti krioklio dušą ir pabūti jo viduje – tokią galimybę Jūsų kelionės metu gali suteikti Skogafoso (Skogafoss) krioklys.

Be lankytinų objektų Islandijoje reikėtų žinoti, jog tai viena saugiausių pasaulio šalių, faktiškai nevykdomi jokie nužudymai ir įvyksta vos keletas smulkių nusikaltimų. Taigi, turistai vaikščiodami po Islandijos miestus gali jaustis ramūs ir būti beveik tikri, jog jų kelionės nesugadins joks nusikaltėlis.

Lietuvos kelionių agentūros siūlo keliones į Islandiją už daugiau nei 4000 Litų. Patiems keliauti gal būt įdomiau, bet vargu ar pavyks daug sutaupyte.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.