Kelionės į Kroatiją

secret_2600950kKeliones į Kroatiją siūlome tiek norintiems pailsėti, tiek siekiantiems kelionės metu susipažinti su šalimi, jos kultūra ir gyventojais. Pažintinės kelionės į Kroatiją organizuojamos daugumos kelionių agentūrų, vienos jų į Kroatiją skraidina, kitos rengia keliones autobusu, todėl suteikia pasirinkimo laisvę tiems, kurie nemėgsta vienos ar kitos transporto priemonės.

Mėgstantiems saulę ir norintiems pasideginti Kroatijos paplūdimiai puikiai tinka – vasaros gana karštos ir sausos. Vidutinė temperatūra vasaros mėnesiais maždaug 24 laipsniai šilumos. Tačiau iš anksto reiktų pasirūpinti tiems, kurie neperneša karščio – temperatūra dieną būti ir 30 laipsnių.

Skirtingai nei pajūryje Kroatijos žemyninėje dalyje vasaros nėra sausos, galimos liūtys su perkūnijomis. Kalnų dalyje kritulių gana daug, žiemų metu labai daug sniego, tad planuojant kelionę į Kroatijos kalnus reikėtų atitinkamai pasiruošti ir paruošti savo automobilį (jei keliaujate patys).

„Medžiojantiems“ į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktus objektus turėtų patikti Dubrovniko ir Splito miestai, esantys Adrijos jūros pakrantėje.

Dubrovnikas

Miesto panoramą siūloma apžiūrėti nuo gynybinių sienų, kurios statytos nuo X amžiaus. Vietomis ant gynybinių sienų yra bastionų ir bokštų.

Pagrindinėje prekybinėje miesto gatvėje stūkso rūmai (Renesanso laikų), daugybė parduotuvių ir restoranų.

Dubrovnike taip pat yra veikianti seniausia vaistinė Europoje. Žydų gatvėje taip pat yra viena seniausių Europoje sinagogų.

Miestą apžiūrėti galima nuo Sergijaus kalno (412 m).

Splitas

Vos per porą šimtų kilometrų nuo Dubrovnikų yra Splito miestas. Šiame mieste yra Diokletiano rūmai, daugybė muziejų ir vertų dėmesio bažnyčių. Splito miestas yra populiari laivyba. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Splite atsirado nemažai laivų statyklų, todėl iš miesto lengvai pasiekiamos Kroatijos salos. Dalis žmonių darbą pasiekia laiveliais.

Kornati nacionalinis parkas

Kornati salos vienos labiausiai traukiančių turistus kelionės į Kroatiją metu. Salose yra griuvėsių. Ypač daug jų yra Kornat saloje. Toje pačioje saloje yra ir fortas, kelios bažnyčios. Be to, galima aptikti ir keistokų senovinių pastatų.

Tačiau net ir keisčiausiai statiniai ir griuvėsiai neprilygsta laukinei salų gamtai. Tarp salų galima keliauti baidarėmis, tai bene įdomiausias kelionės tarp salų būdas. Tiesa, salos yra privačios.

Kelionės į Kroatiją metu reikėtų paieškoti virtualių kelionės gidų, pasiklausinėti jau keliavusių, ypač tų, kurie į Kroatiją keliauja jau ne pirmą kartą.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *