Kelionės į legendų apipintą Kiprą

adonis-nature-trailTūkstančius metu skaičiuojanti istorija, daugybė legendų, saulė kepinanti visus metus – tai Viduržemio jūroje esančios salos Kipro apibūdinimas. Ar dėl to tiek daug žmonių savo keliones planuoja į Kiprą?

Kipras – sausiausia ir karščiausia sala Viduržemio jūroje.

Tai puiku norintiems pasilepinti saulės voniomis, be to, kaip patys vietos gyventojai sako, 9 mėnesius Kipre trunka vasara, o likusius 3 – pavasaris, kurio metu jūros vandens temperatūra retai nukrenta žemiau 19 laipsnių, tad Šiaurės europiečiams Kipre maudytis galima ištisus metus.

Tačiau ne tik paplūdimiai ir karštis žavi keliautojus. Kipre yra dvi beveik lygiagrečiai išsidėsčiusios kalnų grandinės. Po žygio į kalnus labai puikus būdas atsipalaiduoti – vyno taurė mažoje kaimelio kavinėje.

Kaip apsisaugoti nuo karščio Kipre?

Visų pirma, nesideginkite saulėje 11-15 valandomis, kuomet saulė yra labai pavojinga, ypač nepratusiems. Nepamirškite apsauginių saulės kremų. Tokiu metu siūloma vengti net ir ekskursijų, ypač salos gilumoje, nes temperatūra gali būti ~10 laipsnių didesnė ir pavėsyje viršyti 30 laipsnių karščio.

Kepurė ar skrybėlė gali puikiai apsaugoti nuo nemalonaus saulės smūgio. Be to, visada su savimi nešiokitės vandens buteliuką atsigaivinti.

Siūloma nepamiršti, jog pietų šalyse įprasta daryti kelių valandų pietų pertraukas. Dėl itin karšto oro Kipre taip pat vyksta ilgos (~3 valandų) pietų pertraukos, kurių metu gali kilti keblumų norint ką nors nusipirkti ar papietauti.

Kipre siūloma aplankyti:

  • Bellapais Abbey vienuolynas. Tai vienuolynas sulaukęs pripažinimo kaip vienas įspūdingiausių gotikinio meno pavyzdžių. Vienuolynas įkurtas greta Pentadaktylos kalnų. Vienuolyno pastatai pradėjo kilti dar XII a.
  • Kerinijos tvirtovė – buvo skirta apsiginti nuo arabų VII amžiuje. Dabar tvirtovėje įrengtas muziejus, kuriame vienas įspūdingiausių ir vertingiausių objektų – senovinis originalus Kerinijos laivas, tiksliau, jo liekanos. Tai yra seniausias (plaukiojęs maždaug 300 m. pr. Kr.) iki šiol išlikęs laivas.
  • Famagusta – miestas, kuriame yra auksiniai paplūdimiai. Tačiau ne tik paplūdimiai jame verti dėmesio. Siūloma aplankyti gotikinę šv. Nikolo bažnyčią.

Kelionių kainos:

  • Poilsinės kelionės kaina nuo 1500 Lt;
  • Pažintinės kelionės kaina nuo 3000 Lt;
  • Skrydžio kaina į abi puses vienam asmeniui ~900 Lt.
This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą, Poilsinės kelionės Europoje and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.