Kelionės į Portugaliją

home25-394x264Portugalija – tik Ispanijos ir Atlanto vandenyno ribojama valstybė pietvakarių Europoje. Nors kelionėms turistai dažniau renkasi kiek arčiau esančią Ispaniją, Portugalijos užmiršti nereikėtų ir, net jei prioritetas yra Ispanija, į kelionės maršrutai įtraukti šią puikią šalį. Tiesa, mėgstantiems faktus galima pabrėžti, jog Portugalija yra labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos valstybė.

Šalį į dvi dalis dalina Težo upė, prie kurios įsikūrusi sostinė Lisabona. Norintiems kelionės metu slidinėti ar kopti į kalnus tinkamesnė šiaurinė pusė, kurioje vyrauja kalnai ir kalvos. Pietinė pusė, atvirkščiai, tinkamesnė kalnų prisivengiantiems turistams, čia vyrauja lygumos.

Ieškantiems poilsinės kelionės rekomenduojamas poilsis Madeiros saloje. Ši sala puikiai tiks ramiai kelionės laiką pasiryžusioms praleisti šeimoms, keliautojams išsiilgusiems gamtos grožio ar tiesiog malonaus poilsio norintiems keliautojams. Madeiroje nėra gausybės klubų ar diskotekų. Saloje netrūksta turistinių pasivaikščiojimo takų, nusidriekusių per visą salą, dažnai salos pagrindiniame mieste – Funchale – vyksta koncertai, ypač populiari fado muzika – dainos apie nelaimingą meilę, platybes, tokias kaip vandenynas, ilgesį ir pan. Šiuolaikinė fado muzika dažniausiai maišoma su roku, džiazu.

Portugalija žymi savo vynais, kurie garsina šalį dar nuo Romėnų imperijos laikų. Vienas populiariausių vynų – Vinho verde – geriamas nebrandintas. Pažodžiui verčiant vinho verde reiškia žalią vyną (kalbama ne apie vyno spalvą, o brandinimą). Nacionaliniu gėrimu bent jau patys portugalai laiko portveiną. Pavadinimas kildinamas iš Porto miesto. Portveino savo kelionės maršrute ras bene kiekvienas – dauguma barų ir kavinių rekomenduos būtent šį vyną. Tai gana ilgai statinėse brandinamas spirituotas, gana stiprus (19-22 laipsniai) vynas, gaminamas pagal griežtus reikalavimus. Kartais šis vynas brandinamas iki 40 metų, todėl kelionėje paragauti portveino derėtų kiekvienam.

Tiems, kurie nusprendė į savo kelionės maršrutą įtraukti Madeiros salą, greičiausiai teks paragauti ir Madeiros vynų. Madeiroje įprasta vyną gerti tiek prieš valgį, tiek kaip desertą. Tiesa, jei nemėgstate alaus – portugalai Jums gali pasiūlyti ir vietos gamybos alaus, kuris, kaip ir vynas, mena senus laikus.

Jei kelionėje norite pamatyti šiek tiek daugiau – siūlome pasižvalgyti po gausybę po atviru dangumi esančių paminklų, kurių nemažai saugomi UNESCO. Į UNESCO sąrašus įtraukas jau anksčiau minėtas muzikos stilius – fado, Alto Douro vyno regionas, gamtą mylinčius keliautojus turėtų patraukti Madeiros laurų miškai.

Portugalai mėgsta pasipelnyti iš keliautojų. Ypač kavinėse dažnai sąskaitos padidėja pamačius, jog keliautojas nesupranta vietos kalbos ar nesigilina į sąskaitą. Kai kurie padavėjai bando apgauti grubiai, kiti – neša neužsakytus užkandžius, už kuriuos, deja, tenka susimokėti. Svarbu stengtis nenusileisti ir, nors ir nebus lengva, išsiaiškinti iki galo. Tiesa, norint nemokėti už „dovanotus“ užkandžius daug paprasčiau jų atsisakyti kai tik padavėjas juos atneša.

Portugalijos klimatas nėra itin karštas, vyrauja subtropinis dviejų metų laikų klimatas. Jei esate įpratę savo kelionės metu mirkti vandenyje Portugalijoje gali tai nepavykti. Žiemos metu vanduo kartais būna šiltesnis net už orą (~13 laipsnių), o vasaros metu siekia iki 20 laipsnių. Oro temperatūra panaši kaip vandens, keliais laipsniai šilčiau.

Kelionės į Portugaliją metu reikėtų žinoti, jog portugalai nemėgsta būti lyginami su kaimynais ispanais, todėl jei labai norite juos palyginti -darykite tai tik su gerai pažįstamais portugalais ar savo bendrakeleiviais. Taip pat, pravartu žinoti, jog kaip lietuviams krepšinis, taip svarbus portugalams futbolas.

Apsilankykite svetainėje www.onkeliones.lt ten rasite daug naudingos informacijos bei patarimų keliaujantiems.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą, Poilsinės kelionės Europoje and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.