Kelionės į Prancūziją: nuotykiai, romantika ir ne tik

champs-elysees-paris-franceKelionės į Prancūziją daug kam iš karto asocijuojasi su Paryžiumi – meilės miestu. Iš tiesų, daugumoje kelionių į Prancūziją yra aplankoma sostinė Paryžius, tačiau tai ne vienintelis miestas, kurį vertėtų lankyti. Paprastai dažniausiai atostogoms renkamasi Paryžių dėl itin pigių skrydžių iš Lietuvos į šį miestą. Beabejo paryžius yra patrauklus ne tik dėl kelionės kainos, bet ir dėl didelės ir spalvingos savo istorijos.

Be Paryžiaus Prancūzijoje neretai aplankomas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Lionas, taip pat Marselis, kuris yra didžiausias ne tik Prancūzijos, bet ir visos Viduržemio jūros uostas, nepamirštamas ir vynu garsėjantis Bordo miestas.

Ką reikia žinoti kelionės po Prancūziją metu?

Kelionės į Prancūziją metu reikėtų pasimokyti bent pagrindinių prancūziškų frazių, nes prancūzai itin gerbia savo kalbą ir, net mokėdami, nenoriai kalba anglų kalba. Taip pat, prancūzai labiau mėgsta savo, vietinę prekę  nei importuotą prekę. Tačiau prancūzai linkę bendrauti su žmonėmis, nori pažinti juos ir jų kultūrą. Bet jei svečias atrodo neįdomus, nedraugiškas – prancūzas gali parodyti duris ir pro jas įeiti daugiau nebekvies.

Lankantis turistų pamėgtose vietose reikėtų būti apdairiems. Prie Eifelio bokšto netrūksta juodaodžių prekeivių, kurie siūlo pigiai įsigyti pakabukų ir kitų suvenyrų, o tuo pat metu iš kišenės jo kolega ištraukia telefoną, piniginę ar kitą vertingą daiktą. Tiesa, tokių incidentų pasitaiko ir kitur, tačiau Paryžiuje taip nutinka gana dažnai.

Kelionių į Prancūzija kainos

Pačios pigiausios kelionės į Prancūziją prasideda nuo maždaug 800 litų. Dažniausiai tai kelių dienų kelionė į Paryžių autobusu. Kiek brangiau kainuoja kelionės, kurių metu aplankomi ir kiti miestai. Pavyzdžiui, kelionė lėktuvu į Prancūziją aplankant ne tik Paryžių, bet ir Luaros slėnio pilis kainuoja apie 600 EUR. Pridėję 200 – 300 eurų – aplankysite ir Šveicariją ar Italiją.

Galima ir alterantyva, tai kelionės savarankiškai. Lėktuvo bilietą iš Kauno ar Vilniaus galima įsigyti vos už keliasdešimt eurų. Savarankiškai susiradus viešbutį ar apartamentus, atostogos Paryžiuje gali būti tikrai ekonomiškas pasirinkimas.  Jei norite pakeliauti po aplinkines valstybes, geriausia tai daryti lėktuvu arba traukiniu. Traukinių maršrutai iš Prancūzijos sostinės yra išvingiave į visus didžiausius vakarų Europos miestus.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.