Luvras – lankomiausias pasaulio muziejus

14606Paryžiuje esantys karalių rūmai – Luvras – didžiausias Prancūzijos muziejus, kuriame eksponuojama virš 35 tūkstančių eksponatų (fonduose yra 10 kartų daugiau) atskleidžiančių įvairių laikų meną. Šiandien pasiekti Paryžių galima tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus. Tokio skrydžio kaina asmeniui paprastai tesiekia kelesdešimt eurų.

Istorija

Luvro muziejus – anksčiau buvę karalių rūmai, kurie buvo pastatyti XII a. valdant Pilypui II. Tačiau pastatus buvo ne vieną kartą perstatytas ir išplėstas, o Liudviko XIV laikais, kuomet jis perkėlė savo rezidenciją į Versalio rūmus, Luvre buvo įkurta karališkos meno kolekcijos ekspozicija. Kiek vėliau Luvre atsirado ir Karališkoji tapybos ir skulptūros akademija, kuri surengė ar prisidėjo prie daugybės parodų ir pristatymų.

1791 metais nuspręsta, jog Luvras turi tapti meno, kultūros ir mokslo muziejumi. Po dviejų metų – muziejus buvo oficialiai atidarytas. Tuo metu jame buvo demonstruojami vos kiek daugiau nei 500 paveikslų. Tačiau Napoleono valdymo laikais muziejaus kolekcija labai stipriai padidėjo. Tai pat, prie kolekcijos pildymo labai stipriai prisidėjo Liudvikas XVIII, Karolis X ir kiti Prancūzijos valdovai.

Kolekcijos

Eksponuojami 35 tūkstančiai eksponatų tėra nedidelė dalis visų muziejaus fonduose esančių kūrinių. Patys seniausi darbai, manoma, yra maždaug 7000 pr.m.e. Naujausi – šių dienų.

Visi darbai skirstomi į aštuonis skyrius:

  • Senovės Egipto;
  • Senovės Artimųjų Rytų;
  • Etruskų, Senovės Graikijos ir Romos;
  • Islamiškojo meno;
  • Skulptūrų;
  • Dekoratyvinio meno;
  • Paveikslų;
  • Spaudinių ir piešinių;

Maždaug 30% fonduose esančių vertybių sudaro paskutiniojo skyriaus kūriniai – spaudiniai ir piešiniai.

Bene garsiausias kūrinys, saugomas Luvre – Leonardo da Vinčio portretas „Mona Liza“.

Nuo Mona Lizos portreto populiarumu nedaug nusileidžia įėjimo į Luvrą piramidė. Ji buvo projektuojama tam, kad būtų galima susitvarkyti su lankytojų srautais, kurie sparčiai augo. Piramidė uždengė naująjį požeminį įėjimą į muziejų. Kadangi įėjimas buvo projektuojamas siekiant sukurti patogų įėjimą 4 milijonams turistų per metus, šiuo metu lankytojų skaičius didesnis daugiau nei 2 kartus, todėl piramidę vėl norima rekonstruoti, pritaikant ją 8 ir daugiau milijonų lankytojų per metus.

Kelionės į Luvrą

Dažnai kelionių agentūros siūlo kelionės į Prancūziją metu esančiu laisvu laiku apsilankyti Luvre, tačiau vargu ar užtektų vienos dienos norint ramiai pasigrožėti Luvre esančiu menu.

Norintiems aplankyti Luvrą ne prabėgomis rekomenduojama kelionės trukmė pailginti viena dieną ir ją paskirti vien tik muziejaus lankymui.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.