Renkamės keliones į Graikiją

greece-holiday-magazine-covers-wallpaper-for-2560x1920-2079-26Į Graikiją populiarios tiek pažintinės, tiek poilsinės kelionės. Daugiau nei 100 salų turinti Graikija vilioja poilsiautojus šiltu klimatu, bet tuo pačiu ir kviečia aplankyti visame pasaulyje išgarsėjusius turistinius objektus: Olimpo kalną, Atėnų Akropolį ir kitus.

Olimpo kalnas

Beveik 3 km aukštio kalnas yra vienas aukščiausių Europoje ir pats aukščiausias Graikijoje. Olimpo kalnas yra išskirtinis savo augalais, kurių dalį sudaro endeminės (būdingos tam tikrai vietovei) rūšys. Šis kalnas taip pat turi ir istorinę, mitologinę prasmę.

Olimpas – dievų buveinė. Graikai manė, jog kalne yra įsikūrę dvylika dievų, tarp kurių Dzeusas.

Atėnų Akropolis

Nors akropolių yra ne tik Atėnuose, tačiau garsiausias visame pasaulyje būtent Atėnų akropolis. Dažniausiai minint Akropolį turima galvoje būtent Atėnų akropolį.

Salonikai

Salonikai garsėja Aristotelio aikšte, kuri yra laikoma pagrindine Salonikų miesto aikšte. Aristotelio aikštėje vyksta daug vietinių renginių, ypač didelės šventės vyksta Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu. Be aikštės Salonikuose vertėtų aplankyti Baltąjį bokštą ir kitus objektus.

Meteoros (Meteorų vienuolynai)

300 metrų aukštyje įkurti Meteorų vienuolynai yra vieni žymiausių Graikijoje ir daugelį turistų savo keliones planuoti aplankant šiuos vienuolynus.

Vienuolynai stūkso tarp natūralių uolų. Dėl savo unikalumo ir istorinės vertės Meteorų vienuolynai, kurių šiuo metu likę šeši, yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Delfai

Delfai laikomi religiniu Graikijos centru. Delfuose rasite Apolono šventyklą, Dionizo teatrą. Kalbama, jog Delfų šventykloje gyveno Delfų orakulas, dėl to tai yra svarbiausia Apolono garbinimo vieta. Be to, graikų manymu, Delfai buvo pasaulio centras ir yra pastatyti žemės centre.

Mikėnai

Mikėnai keliautojus traukia iš antikos laikų išlikusiais objektais. Vieni garsiausių – Liūtų vartai, valdovų rūmų liekanos.

Kelionės į Graikiją metu lankyti šiuos objektus nėra lengva, kadangi ne visur galima lengvai ir greitai nuvykti. Todėl kelionės metu reiktų išsirinkti įdomiausius kelionės objektus, atsižvelgti į vietą, kurią keliaujama. Be to, Graikijai priklausančios Rodo bei Koso salos taip pat yra įdomios.

Keliones į Graikiją siūlo visos didžiosios kelionių agentūros, o pradinė kelionės kaina nesiekia tūkstančio litų.

This entry was posted in Pažintinės kelionės po Europą, Poilsinės kelionės Europoje and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *