Egzotinės kelionės į Gvatemalą: 3 jus nustebinsiantys faktai

turismo-vista-aerea-de-ciudad-de-guatemalaMarokas, Indija, Ekvadoras, Čilė, Kuba… Tai kraštai, kurie audrina fantaziją ir žadina smalsumą. Menkai pažįstama kultūra, keisti, mums ne visada suprantami papročiai ir stulbinantys vaizdai, būtent tai mums žada sparčiai populiarėjančios egzotinės kelionės. Šiandien nusikelkime į turistų pamėgtą Gvatemalą, kurioje majų papročiai ir tradicijos harmoningai perpynė su ispaniškąja kultūra, o garsiąsias Majų šventyklas ir pasaulio pabaigos kalendorių žino kiekvienas. Visgi, pakalbėkime apie ne tokius garsius, bet dėmesio vertus faktus, kurie jus maloniai nustebins ir pažadins susidomėjimą šią nuostabaus grožio šalimi.

  1. Kelionės į Gvatemalą visų šventųjų dieną, kai į dangų pakyla didžiausi pasaulyje aitvarai.

Paprastai mums lapkričio 1-oji asocijuojasi su ramybe ir tyla, kuria pagerbiame ir prisimename mirusiuosius, tačiau tik ne Gvatemaloje. Visų šventųjų diena čia sutinkama spalvingai ir triukšmingai, kiekvienais metais Gvatemaloje organizuojama aitvarų leidimo šventė, kurios šaknys dar siekia majų laikus, kurie tikėjo, kad aitvarų leidimas leidžia bendrauti su mirusiaisiais, todėl net ir dabar ant milžiniškų aitvarų žmonės užrašo žinutes, kurias nori perduoti savo mirusiems artimiesiems. Jei aitvaras pakyla labai auštai, jis daugiau nebenuleidžiamas ant žemės, tiesiog nukerpamas jį laikantis siūlas, tikima, kad tokio aitvaro žinutė pasiekė jos gavėją. Gvatemalos aitvarų šventėje galima išvysti net 16 m aitvarus, kurie savo dydžiu prilygsta trijų aukštų namui. Tai didžiausi pasaulyje aitvarai, kurie į dangų pakyla tik kartą per metus, Gvatemaloje.

  1. Livingstonas – vergų miestas ir Gvatemalos kultūros centras

Egzotinės kelionės į Gvatemalą dažniausiai asocijuojasi su El Mirador, pagrindiniu senovės Majų miestu, tačiau tai daugiakultūrė ir spalvinga šalis, kuri gali jums pasiūlyti gerokai daugiau. Livingstonas – Gvatemalos miestas, pasislėpęs Karibų jūros pakrantėje ir pasiekiamas tik vandens transportu. Livingstoną praktiškai pastatė vergai, kurie buvo masiškai gabenami iš Afrikos, priešingai nei daugelis kitų valstybių, kurios nenori prisiminti vergijos, nes tai yra juoda dėmė jų istorijoje, Gvatemala labai gerai išsaugojo vergovės laikų kultūrinį paveldą, kuris nesiderina prie turistų pomėgių ir norų. Todėl šiandien Livingstone atvykėliai gali paskanauti vietinio maisto, kuris beveik nepasikeitė, paklausyti autentiškos muzikos ir sušokti tradicinį šokį „Punta“.

  1. Majai žinojo, kad mes visatoje esame ne vieni

Prieš 2012 metus buvo kilusi sumaištis dėl neva artėjančios pasaulio pabaigos, tačiau dar gerokai prieš tai pasaulį nustebino archeologų radinys – milžiniškas 8 m ilgio kalkakmenio frizas, atrastas majų El Mirador mieste, kuriame vaizduojami dievai, gyvatės ir iš kosmoso nusileidžiančios būtybės. Skeptikai šio radinio „turinį“ interpretavo kaip iliustracijas iš majų pasaulio sukūrimo mito, tikintieji nusprendė, kad frize atvaizduota tikroji žmonijos Žemėje atsiradimo istorija. Kaip ten be būtų kelionės į Gvatemalą po šio radinio suintensyvėjo, nes visi smalsuoliai nori pamatyti seniausias senovės majų mito iliustracijas.

Jei ieškote prabangos ir patogumų, vargu ar Gvatemala jums gali tai pasiūlyti. Tai skurdi, diktatorių ir nuolatinių karų nualinta šalis, į kurią ieškantys patogumų net kojos nekelia. Visgi, jei egzotinės kelionės jums asocijuojasi su nuotykiais, kitokios realybės vaizdais ir nepažinta kultūra, Gvatemala laukia jūsų!

This entry was posted in Pažintinės kelionės visame pasaulyje, Poilsinės kelionės Pietų Amerikoje. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *