Kelionės į Indiją – viliojantys kontrastai

The natural beauty of India (1)Indija laikoma kontrastų šalimi. Nuo skurdžiausių kaimelių iki dangoraižių didmiesčiuose. Tačiau šie kontrastai itin vilioja turistus.

Kelionės į Indiją, nors ir egzotiškos, skinasi kelią populiarumo laiptais į viršų taip priversdamos kelionių agentūras verstis per galvą pasiūlant kuo įdomesnes, kokybiškesnes ir pigesnes keliones į šią išskirtinę šalį, turinčią daugiau nei milijardą gyventojų.

Šiuo metu pažintinės kelionės į Indiją kainuoja mažiau nei 2000 litų, todėl savaitės trukmės egzotiška pažintinė kelionė į Indiją kainuos ne ką daugiau nei 10 dienų poilsio populiariuose Turkijos ar Egipto kurortuose. O įspūdžiai turėtų būti nepalyginamai didesni. Tiesa, ne visi mėgsta pažintines keliones, tikrai rastume ir tokių žmonių, kuriems didžiausias kelionės malonumas – saulėta savaitė praleista paplūdimyje. Tai yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas.

Kelionės į Indiją reikalauja šiokio tokio išankstinio pasiruošimo, nepavyks suplanuoti kelionės likus vos kelioms dienoms iki išvykimo. Keliaujantiems į Indiją privaloma įsigyti Indijos vizą. Įprastai ji daroma ~15 dienų, tačiau yra ir galimybė ją pasidaryti skubos tvarka. Atitinkamai – kaina kils. Vizomis gali pasirūpinti kelionių agentūra.

Be vizų reiktų pasirūpinti ir savo sveikata, kadangi Indijoje vyrauja skurdas – natūraliai didėja tikimybė užsikrėsti įvairiomis ligomis. Kaip ir daugumoje kitų panašios ekonominės ir socialinės padėties šalių siūloma nevalgyti neplautų vaisių, negerti vandens iš čiaupo. Be visa to, rekomenduojama pasirūpinti skiepais.

Ką pamatyti Indijoje?

Kelionės į Indiją metu, greičiausiai, norėsite ne tik pasimėgauti vietiniais paplūdimiais, bet ir pamatyti istorinių, architektūrinių, kultūrinių ir kitokių objektų.

Delis. Tai Indijos sostinė, kuri yra perstatyta jau ne vieną kartą, todėl vadinama Naujuoju Deliu. Pirmasis miestas toje vietoje atsirado dar prieš mūsų erą. Vienas žymesnių lankytinų objektų – Indijos vartai. Įkvėptas Triumfo arkos Paryžiuje birtų architektas Edwin Lutyens Delyje sukūrė paminklą Indijos kariams.

Delis garsus ir tuo, jog jame galima rasti bene visų religijų šventyklų. Kadangi mieste gyvena daugybės kultūrų ir religijų atstovų neretai kyla tarpusavio ginčai ir net karai, todėl kelionės į Indiją metu gali tekti pamatyti ne tik gražiąją šalies pusę, bet ir vietinių konfliktų vaizdus ar padarinius.

Delio miestas susideda iš dviejų dalių – naujosios ir senosios. Jungiamoji dalis – Konoto žiedas, kuris garsėja restoranų ir viešbučių gausa. Konoto žiedas yra populiari turistų lankoma vieta. Dėl didelio gyventojų (12 milijonų) ir turistų skaičiaus mieste yra du oro uostai.

Turistams nukeliauti iki toliau esančių objektų siūloma viešuoju transportu – autobusais arba rikšomis. Nuomotis automobilį nerekomenduojama, kadangi vairavimo kultūra ir kelių ženklinimas nėra įprastas europiečiams turistams. Be to, viešojo transporto kainos nėra labai didelės.

Jei jau aplankėte anksčiau minėtus Indijos vartus nuo jų galite keliauti garsiuoju Delio prospektu – Radž Patch, kuris veda iki parlamento ir prabangių prezidento rūmų.

Jei labiau domina religiniai objektai, Jūsų kelionės lankytinų vietų sąraše turėtų atsidurti Lotoso šventykla. Lotosas – nacionalinis Indijos simbolis. Yra sakoma, jog pabuvus Lotoso šventykloje apima ypatinga būsena, tačiau ar tai tiesa galite įsitikinti tik patys.

Miesto simboliu laikomas Kutub Minaro minaretas, kuriam jau daugiau nei 800 metų. Minaretą puošia ištraukos iš korano ir ornamentai. Ne tokį įspūdinga minaretą galima pamatyti ir Lietuvoje, Kėdainiuose.

Norintiems pamatyti dar didesnį miestą nei Delis, siūloma apsilankyti garsiajame Mumbajuje (ankstesnis pavadinimas – Bombėjus (iki 1995)). Tai daugiau nei 20 milijonų gyventojų turintis didžiausias Indijos miestas. Tai daugiau ne turistinis, bet ekonominis ir pramoninis miestas, kuriame yra tarptautiniai oro ir jūrų uostai.

Mumbajų puikiai atvaizdavo sėkmingas filmas „Lūšnynų milijonierius“, kuriame labai gerai matėsi atskirtis tarp skurde ir turte gyvenančių indų.

Kaip ir Delyje, Mumbajuje siūloma aplankyti Indijos vartus. Indijos vartai laikomi vienu svarbiausiu miesto simboliu.

Mumbajų galima skirstyti į 7 dalis. Seniausia iš dalių – Pietų Mumbajus. Šioje dalyje yra daugybė muziejų, todėl pietų Mumbajus laikomas pagrindine turistų traukos vieta. Nekilnojamojo turto kainos pietų Mumbajuje lyginamos su Manheteno, šioje dalyje gyvena turtingiausi miesto gyventojai.

Pietų-centrinis Mumbajus – po industrijos nuosmukio tapo biurų regionu. Šiame regione yra Mumbajaus zoologijos sodas, šventykla, kuri, manoma, globoja miestą.

Šiaurės-centrinis Mumbajus – vidurioniosios-aukštesniosios klasės sritis (išskyrus Dharavi – antrą pagal dydį Azijos lūšnyną).

Vakarinis priemiestis skirtas tiems turtingiesiems, kurie nori gyventi ramesnėje vietoje. Sričiai priklauso keli paplūdimiai. Šioje dalyje taip pat yra viena žymiausių miesto bažnyčių ir tarptautinis bei vietinis oro uostai.

Centrinis priemiestis – verslininkų pamėgtas rajonas. Dauguma gyventojų – vidurinio ar aukštesniojo sluoksnio.

Paskutinioji sritis – šiaurės vakarų Mumbajus. Tai vieta, kur Jūs galite rasti švarių paplūdimių, Sanjay Gandhi nacionalinį parką ir kitas senojo Mumbajaus paveldo vietas. Ieškantiems pramogų – didžiausias Indijos pramogų parkas būtent šiaurės vakarų Mumbajuje.

Uosto priemiestis turi problemų dėl užterštumo todėl nereikia nustebti, jog šioje srityje yra parkų, kurie turėtų padėti mažinti užterštumą. Be to, ši sritis turėtų patikti golfo mėgėjams – čia rasite Mumbajaus prezidentinis golfo klubas.

This entry was posted in Pažintinės kelionės visame pasaulyje and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Kelionės į Indiją – viliojantys kontrastai

  1. Pingback: Brangiausi pasaulio viešbučių kambariai | Kelionese.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *