Piramidės, Sfinksas, Nilas – visa tai Egiptas

EEgypt.Giza.Sphinx.02giptas – itin populiarus tarp Lietuvos ir kitų šalių turistų. Tai bene lankomiausia Afrikos valstybė, kurioje yra ne vienas itin garsus lankytinas objektas. Savo kelionės metu save gerbiantis keliautojas stengiasi ne tik padrybsoti paplūdimyje, bet ir apsilankyti prie faraonų piramidžių, šalia didžiųjų piramidžių esančio didžiojo Gizos sfinkso. Kai kurie atostogautojai po Egiptą keliauja Nilu – yra organizuojamas kelionės – kruizai Nilu.

Kairas

Kairas – Egipto sostinė. Tai yra pats didžiausias miestas Afrikoje, kuris atsirado vietoj istoriško Babilono miesto. Nuo senų laikų Kairas yra svarbus uostamiestis. Kelionės į Egiptą metu užsukus į Kairą rekomenduojama aplankyti:

  • Egipto muziejų;
  • Miesto vartus;
  • Azharo mečetę, kuri statyta daugiau nei prieš 1000 metų;

Šarm el Šeichas

Tai itin populiarus Egipto kurortas. Pagal keliavusiųjų atsiliepimus Šarm el Šeichas yra laikomas geriausiu kurortu Egipte. Kurortas išsidėstęs Raudonosios jūros pakrantėje (tęsiasi maždaug 50 kilometrų). Šarm el Šeicho pramogų meka laikomas pramogų centras Naama Bay, kuris tampa vis panašesnis į atskirą kurortą. Šarm el Šeiche siūloma nardyti ir užsiiminėti kitomis turistinėmis pramogomis, nes tai pakankamai naujas miestas (vos keliasdešimties metų senumo).

Hurgada

Dar vienas populiarus Egipto kurortas, kaip ir Šarm el Šeichas, išaugo iš mažo žvejų kaimelio praeitame amžiuje. Hurgada – kurortas tinkantis naktinio gyvenimo su daugybe klubų ir barų išsiilgusiems keliautojams. Hurgadoje ypač populiarios vandes pramogos (plaukiojimas, nardymas).

Luksoras

Istorinis tėbų miestas, kuris labiausiai žinomas dėl Luksoro šventyklos. Dėl įvestos krikščionybės naikinant pagoniškus pastatus Luksoras, kaip ir visi Tėbai, buvo užmirštas ir užpustytas dykumų smėlio ir užneštas Nilo dumblo. Tik XIX amžiuje Luksoro šventykla buvo atkasta. Dėl 1997 metais įvykdyto teroro akto į Luksorą vykstanties turistų autobusai lydimi konvojaus.

 

Dėl 2011 prasidėjusio perversmo ir nerimstančių protestų kelionės į Egiptą praranda savo populiarumą, turistai rūpindamiesi savo saugumu poilsiui renkasi kitas šalis. Nors kurortai ir nepatenka į pavojingas zonas, tačiau kelionių agentūros stipriai mažina kelionių į Egiptą skaičių.

This entry was posted in Poilsinės kelionės Afrikoje and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Piramidės, Sfinksas, Nilas – visa tai Egiptas

  1. Pingback: Poilsinės kelionės į Tunisą | Kelionese.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *