Poilsinės kelionės į Tunisą

paysage-tunisieViduržemio jūros skalaujama Šiaurės Afrikos valstybė – Tunisas – idealiai tinka poilsinėms kelionėms, kadangi klimatas čia gana šiltas ir sausas. Gamta Tunise gerokai žalesnė nei Egipte, pati šalis švaresnė.

Ieškantiems pažintinių kelionių Tunisas nėra pati tinkamiausia kelionės kryptis. Čia nerasite tokios gausos muziejų ir lankytinų objektų kaip daugumoje Europos valstybių, o išsinuomavę automobilį (nuomos kainos gana didelės) vargu ar mėgausitės keliavimo po šalį, daug paprasčiau ir pigiau bus keliauti viešuoju transportu.

Nors didžiąją dalį gyventojų sudaro arabai (~98%) kalbantys vietine arabų kalba, tačiau daugumoje vietų laivai susikalbėsite prancūzų, kiek sunkiau – anglų ar vokiečių kalbomis.

Klimatas Tunise

Tunise, kaip ir daugumoje Šiaurės Afrikos valstybių, dienomis yra karšta, o naktimis stipriai atvėsta. Vasarą Tunise sunku išbūti, kadangi temperatūra gali siekti 45 laipsnius. Žiemos kiek per vėsios deginimuisi paplūdimyje (iki 25 laipsnių), o naktimis nukrenta iki 10 laipsnių šilumos.

Įstaigų Tunise darbo laikas

Piečiau nuo Lietuvos yra įprastos siestos ir kitaip vadinamos pertraukėlės karščių metu. Tunisas – ne išimtis. Dauguma įstaigų Tunise dirba nuo 8 ryto iki ~11:30. Tuomet prasideda pertrauka iki 14 valandos. Darbo diena baigiasi apie 17 val. Nors dauguma turistus aptarnaujančių parduotuvių dirba „iki paskutinio kliento“.

Atsiskaitymas

Tunise atsiskaityti galima tiek grynaisiais (dinarais), tiek ir dauguma kreditinių kortelių. Beveik visos parduotuvės, restoranai ir viešbučiai suteikia teisę atsiskaityti kortelėmis. Tiesa, jei kelionės metu dažnai lankysitės turguose ir panašiose prekyvietėse – turėkite grynųjų. Tiesa, neverta išsikeisti daug pinigų į vietinę valiutą net jei ir planuojate dar vieną kelionę į Tunisą artimiausiu metu. Vietinės valiutos Jūs neturėsite teisės išsivežti iš šalies.

Kainos Tunise

Ši Afrikos valstybė nėra labai brangi, tačiau iš turistų, kurių šalį per metus aplanko apie 5 milijonus, stengiamasi išpešti kuo daugiau naudos, todėl siūloma ir net rekomenduojama derėtis. Kainos Tuniso restoranuose panašios į Lietuvos restoranų. Papietauti už 25-30 litų asmeniui galima daugumoje turistams skirtų restoranų, o vietiniams skirtose vietose pavalgysite už perpus mažesnę kainą. Alus taip pat nėra brangus, vidutiniškai apie 5 litus už bokalą.

Viešbučiai Tunise

Tunise yra nemažai viešbučių, kurių kainos labai panašios į daugumos kitų populiarių poilsinių kelionių vietų.

This entry was posted in Poilsinės kelionės Afrikoje and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *