Povestuvinės kelionės – saldus medaus mėnuo

MauritiusIšsirinkti abiems jaunavedžiams tinkamą medaus mėnesio kelionę nėra labai lengva kaip gali atrodyti iš anksto. Svarbu, kad kelionė patiktų ir būtų įsimintina abiems pusėms.

Kelionių agentūros siūlo specialiai suorganizuotas povestuvines keliones, kurios įprastai yra į egzotines šalis, tokias kaip Mauricijus, Maldyvai, Tailandas ir pan. Nuvykus kambariuose galima rasti šampano ar net rožėmis nubarstytą lovą, romantišką vaizdą pro langą ir kitus nekasdieniškus privalumus, tačiau tai sudaro nemažą dalį kelionės kainos. Pavyzdžiui, dviems asmenims romantiška povestuvinė kelionė į Mauricijų atsieis nemažiau 15 tūkstančių litų. Be to, papildomai kelionės draudimas, pietūs, oro uostų ir kiti mokesčiai, tad neturint 20 tūkstančių vargu ar verta bandyti planuoti pirkti tokią povestuvinę kelionę. Kita išeitis – planuoti kelionę patiems.

Povestuvinės kelionės planavimas be kelionių agentūros nėra lengvas. Visų pirmą reiktų išsirinkti šalį į kurią vyksite. Jei tai egzotiška šalis, reiktų kuo anksčiau užsakyti lėktuvo bilietus (arba tikėtis gauti gerą paskutinės minutės pasiūlymą). Abiems asmenims skrydis į Mauricijų kainuoja apie 6000 litų. Para viešbutyje – nuo 100 litų. Jei planuojate praleisti visą mėnesį – nakvynės kaina bus ~4000 litų. Tačiau jei būti 10 naktų – užteks ir 1000 litų. Nors povestuvinės kelionės vadinamos medaus mėnesiu, retai kada kelionė trunka visą mėnesį. Kelionių agentūros siūlo praleisti 7-10 naktų. Keliaujant patiems galima sutaupyti kelis tūkstančius litų, tačiau teks šiek tiek daugiau paplanuoti patiems, pasidomėti apie viešbučius, lankytinus objektus ir t.t.

Populiariausios povestuvinės kelionės

Mauricijus

Jau anksčiau minėtas Mauricijus labai populiari medaus mėnesio kelionė. Nors ir brangi, tačiau palieka neišdildomus įspūdžius, leidžia patirti visiškai kitokius, egzotiškus jausmus.

Klimatas Mauricijuje karštas, tropinis. Vasarą temperatūra viršija 30 laipsnių, žiemą nukrenta iki 25 laipsnių. Vandens temperatūra pakankamai šilta prie Baltijos jūros įpratusiems keliautojams – vidutinė metinė yra apie 25 laipsnius.

Susikalbėti Mauricijuje gana lengva, nes valstybinė kalba anglų. Be to, vietos gyventoja kalba ir prancūziškai.

Mauricijuje rekomenduojama išsinuomoti automobilį, taip lengvai galima pasiekti bet kurią šalies vietovę, tačiau geriau automobilį nuomotis su vairuotoju, kainų skirtumas nėra didelis, o vairavimo kultūra skiriasi, be to, eismas Mauricijuje vyksta kairiąja puse.

Maldyvai

Dar viena itin egzotiška šalis tinkama povestuvinėms kelionėms – Maldyvai. Maldyvus sudaro daugiau nei 1000 salų ir salelių, todėl netrukdomai galėsite pabūti tiek aktyviame miestelyje, tiek vienu du paplūdimyje.

Maldyvai įdomūs tuo, jog juose aukščiausia natūrali vieta tėra kiek aukštesnė nei 2 metrai. Manoma, jog artimiausiu metu dėl nuolat kylančio vandens Maldyvų gali nebelikti. Plačiau apie keliones į Maldyvus

Šri Lanka

Šri Lanka yra populiari povestuvinės kelionės dalis. Dažniausiai yra kombinuojama pažintinė kelionė po Šri Lanką (5-7 dienų) ir poilsinė kelionė Maldyvuose (7-10 dienų). Šri Lankoje turistus lepina karštis ir saulė. Net žiemą temperatūra retai nukrinta žemiau 25 laipsnių, o kovą – balandį temperatūra priartėją prie 40 laipsnių Celsijaus.

Šri Lanką garsina ne tik Ceilono arbata, bet ir Udawalawe nacionalinis parkas, kuriame iš arti galima stebėti dramblių gandų gyvenimą. Šiame parke taip pat galime išvysti elnius, bizonus, įvairius paukščius, tokius kaip ereliai ar ibiai, be to, čia apsistoja ir migruojantys paukščiai, pavyzdžiui, žuvėdros, tilvikai ir kiti. Įspūdingas ir parko dydis – daugiau nei 30 tūkstančių hektarų.

Be Udawalawe parko yra ir Yalos nacionalinis parkas bei daugybė kitų lankytinų objektų.

Tailandas

Medaus mėnesiui Tailandas puikiai tiks. Čia rasite ir nuošalių paplūdimių, ir kurortinių miestų teikiamų privalumų: pramogų, naktinių klubų, restoranų ir t.t. Kaip ir anksčiau minėtose šalyse temperatūra Tailande panaši, siekia 30 laipsnių šilumos.

Tailande europiečiai mėgsta paplūdimius, ypač Puketo saloje. Norintiems ramybės siūlomos išvykos laivais apžiūrint koralų rifus ar nardymas.

Seišeliai

Povestuvinės kelionės į Seišelius – į Šiaurę nuo Madagaskaro nutolusi valstybė, kurią sudaro virš 100 salų, kurių dauguma – negyvenamos.  Dėl negyvenamų salų gausos tai puiki vieta medaus mėnesiui švęsti. Seišeliuose siūlome daugybė įvairių ekskursijų tiems, kurie nenori būti tik dviese.

Karibų salos

Barbadosas, Dominikos sala, Jamaika, Kuba ir dar keletas salų sudaro Karibų jūros regioną, kuriame populiaru ne tik praleisti medaus mėnesį, bet ir susituokti.

Karibų salas puošia balto smėlio paplūdimiai, skaidrus, švarus vanduo ir turtinga augmenija.

Norintiems aplankyti daugiau Karibų salų siūlomi įvairūs kruizai.

Nors anksčiau Karibų salos buvo itin populiarios tarp hipių, dabar ten apstu prabangių daugiaaukščių viešbučių, siūlančių įvairiausias paslaugas nuo pusryčių iki asmeninio liokajaus.

Balio sala

Balis – daugiau nei 150 km ilgio Indonezijos provincija nuostabia aplinka – salą supa koraliniai rifai. Nors vasaros lietingos, Balio saloje karšta. Balio salos pakrantės laikomos banglentininkų rojumi – vyrauja gana aukštos bangos. Tiesa, ne visuose paplūdimiuose. Dauguma grįžusių iš Balio salos rekomenduoja išmėginti nardymą, pasigrožėti koralais ir žuvimis.

Filipinai

Povestuvinės kelionė į Filipinus puikiai tiks jei norite pasimėgauti nekartą apdovanotu paplūdimiu Borocay saloje. Filipinuose galima tiek ramiai pabūti dviese, tiek įsilieti į naktinio gyvenimo šėlsmą. Tiesa, Filipinuose gali užklupti ir lietus. Čia lyja ~100 dienų per metus, o lietingiausias periodas nuo birželio iki lapkričio.

Kreta

Nenorintiems ar negalintiems vykti į egzotiškas ir brangias keliones siūloma po vestuvių pasilikti Europoje ir mėgautis ne ką prastesniais, tačiau ne tokiais egzotiškais kraštais.

Vienas puikiausių pasirinkimų – Kreta. Graikijai priklausančioje Kretos saloje povestuvinę kelionę įsigyti iš kelionių agentūrų galima už ~3000 litų (abiems), tai yra kelis kartus pigiau nei vykstant į tolimus kraštus.

Kretos salą medaus mėnesiui rinktis rekomenduojama tiems, kurie labiau linkę ne ilsėtis ar būti dviese, bet keliauti, domėtis, pažinti. Kretoje apstu įvairių ekskursijų nuo keliolikos iki keliasdešimt eurų.

Koso sala

Kitas populiarus maršrutas Graikijoje yra Koso sala, kurioje dažnai jaunavedžiai praleidžia savo medau mėnesį. Geriausius kelionių pasiūlymus bei viešbučių Koso saloje rezervavimą rasite svetainėje http://kososala.lt

Malta

Ištisus metus geru oru lepinanti turistus Malta tiks ir povestuvinei kelionei. Maltoje gyvena ramūs, neskubantys žmonės, į kuriuos žvelgiant bus lengviau atsipalaiduoti. Čia lengva susikalbėti anglų kalba (viena iš oficialių kalbų). Maltoje saugu, įvykdoma labai mažai nusikaltimų. Jei norite atsipalaiduoti po vestuvių Jums puikiai tiks Malta ir ypač Gozo ir Comino salos.

Povestuvinėms kelionėms gali tikti ir bet kuri kita pasaulio valstybė, viskas priklauso tik nuo jaunavedžių. Vis dažniau jaunavedžiai renkasi kruizus viduržemio jūroje. Tai ne tik daug laiko praleista jūros platybėse, bet ir aplankyti populiarūs viduržemio jūros uostai.

This entry was posted in Poilsinės kelionės Afrikoje, Poilsinės kelionės Australijoje, Poilsinės kelionės Azijoje, Poilsinės kelionės Europoje, Poilsinės kelionės Pietų Amerikoje and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *