Atostogos Filipinuose: Borocay, Manila, Bohol…

8405159173_15eceeff92_bFilipinai (tiksliau Filipinų Respublika) – tai valstybė išsidėsčiusi per daugiau nei 7000 salų. Ramiojo vandenyno vakaruose esančios salos yra nutolę maždaug 100 km nuo žemyninės Azijos dalies.

Dauguma vykstančiųjų į Filipinus pirmiausiai apsilanko Maniloje. Tai ne tik Filipinų sostinė, bet ir didžiausias miestas bei uostas. Pačiame Manilos centre – Rizal parkas, kurio plotas net 50 hektarų. Pati Manilos metropolija yra maždaug dvigubai mažesnė nei Vilnius, tačiau gyventojų yra beveik 10 milijonų. Jei žiūrėti tik patį Manilos miestą, jo plotas yra 38,5 kv. km (Vilniaus plotas – 401 kv. km), o gyventojų 1,6 milijono (Vilniuje – kiek mažiau nei 600 tūkstančių). Tai daugiau nei 40 kartų tankiau apgyvendintas miestas nei Lietuvos sostinė. Dėl tokio tankumo, Manila yra tankiausiai apgyvendintas miestas pasaulyje.

Kiek daugiau nei 300 km nuo Manilos nutolusi sala pavadinimu Borocay. Tai kelis kartus apdovanojimą gavę paplūdimiai, 2011 keliautojų išrinktas antru pagal gerumą paplūdimys. Turistams suplanavusiems keliones į Borocay siūloma nemažai pramogų: nardymas, paviršinis nardymas be įrangos (apžiūrint povandeninį gyvenimą), banglentės, plaukiojimas su aitvarais ir panašios vandens pramogos, taip pat, golfo laukai ir kita.

Bohol (Boholis) – sala centriniame Filipinų salyne, priklausanti Visajų salų grupei. Su keliomis gretimomis salomis sudaro provinciją (Boholio provincija). Boholio sala mėgstama keliaujančių į Filipinus dėl krantuose esančių koralinių rifų, kalnuoto salos paviršiaus.

Orai Filipinuose

Filipinuose nėra labai karšta, visus metus laikosi panaši temperatūra (~30 laipsnių Celsijaus). Lietingiausi mėnesiai yra nuo Birželio iki Lapkričio, kitais mėnesiais neturėtų lyti daugiau nei 10 dienų. Vidutiniškai per metus lyja apie 100 dienų.

This entry was posted in Poilsinės kelionės Azijoje and tagged , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *