Kelionės į Maldyvus – žemiausią pasaulio šalį!

a0fc5d7ebcdcde7b615508eaa662c58aŽemiausia pasaulio šalis – Maldyvai. Aukščiausia natūrali vieta visoje šalyje – vos 2,3 metro virš jūros lygio. Daugiau nei 1000 salų sudaromiems Maldyvams dėl žemo iškilimo virš jūros lygio ir kylančio vandens lygio kyla pavojus išnykti, o tiksliau – nuskęsti.

Tačiau tai iš žvejybos ir turizmo gyvenančiai valstybei greičiausiai padėtų pritraukti dar daugiau turistų. Maždaug 20% šalies pajamų yra būtent iš keliones į Maldyvus pasirenkančių atostogautojų.

Pigūs skrydžiai į šį egzotinį kurortą dėja nėra vykdomi. Poilsinės kelionės į Maldyvus nevertėtų planuoti ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui – atvykus į šalį išduodama viza leidžianti būti ne ilgiau 30 dienų. Todėl, praleisti tiek laiko Maldyvuose būtų gana brangu. Dažniausiai siūlomos 14 dienų kelionės į Maldyvus, kurių kaina nuo 5000 litų.

Kelionės metu siūloma apsižvalgyti tiek po vos 1% šalies teritorijos sudarančią sausąją dalį, tiek likusius 99% sudarančius vandenis. Kadangi be turizmo Maldyvų gyventojai pragyvena iš žvejybos populiari pramoga turistams yra žvejyba. Kitos populiarios vandens pramogos – buriavimas, plaukimas su banglentėmis, nardymas.

Nors salos ir mažos, tačiau jose galima rasti ir teniso kortus, ir net futbolo aikštę, o ką jau kalbėti apie SPA centrus, kuriuose pasilepinti tikrai neprošal, ypač jei visą dieną apžiūrinėjote salą, o ne deginotės pliaže.

Lankytinos vietos Maldyvuose

Salose yra nemažai vietų, kurias vertėtų aplankyti. Žuvies mėgėjams vertėtų aplankyti žuvų turgų, esantį sostinėje Malyje. Žuvimi atsiduodančiame turguje apstu įvairiausių spalvų ir dydžių žuvų, kurių sunku aptikti bet kokioje mūsų krašto parduotuvėje ar restorane.

Besidomintiems sakraliniais objektais – seniausia musulmonų mečetė Hukuru Miskiiy. Tai pat, Islamo centras. Visai tai trečdalį šalies gyventojų turinčiame Malio mieste. Daugiau senų mečečių vertėtų pasidairyti kitose Maldyvų salose.

Maistas ir gėrimai

Daugumą gyventojų Maldyvuose sudaro musulmonai, kuriems draudžiamas bet koks alkoholis, tačiau užsienio keliautojams vietiniuose restoranuose įsigyti svaigiųjų gėrimų galima be problemų.

Maistas daugiausiai gaminamas iš jūros gėrybių ir žuvies, be to, yra aštrus. Todėl išrankiems keliautojams gali tekti pasukti galvą, ką valgyti, bet didesni restoranai tikrai pasiūlys neaštrių ne žuvies patiekalų.

Planuojantiems kelionę į Maldyvų vertėtų pamąstyti apie kombinuotą poilsinę ir pažintinę kelionę aplankant Šri Lanką.

This entry was posted in Poilsinės kelionės Azijoje and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *